Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Schyłek poczty wojskowej

Dowództwo armii amerykańskiej zniechęca swoich żołnierzy i ich rodziny do przesyłania listów w sposób tradycyjny, proponując w zamian korzystanie z poczty elektronicznej. Postawa armii wynika z ograniczonych możliwości przewozowych armii oraz obawy przed przesyłkami zawierającymi np. bakterie wąglika.

"Nie próbujemy zniechęcać ludzi do wspierania naszych żołnierzy" powiedział rzecznik Pentagonu. "My tylko próbujemy przekonać ich, aby robili to w sposób bardziej produktywny". Siły armii amerykańskiej wykorzystują obecnie najnowocześniejszy sprzęt elektroniczny i są znacznie szybsze, dokładniejsze i bardziej wydajne niż kiedykolwiek wcześniej. Jeszcze w czasie Wojny w Zatoce Perskiej w 1991 r. e-mail był niezwykle ekskluzywnym "towarem", dostępnym tylko nielicznym - teraz dostęp do Internet dla wszystkich żołnierzy stał się już standardem. Rodziny i bliscy walczących żołnierzy mogą teraz zaoszczędzić na opłatach pocztowych i znacznie szybciej przekazać im informacje. Dotychczas listy z USA do formacji znajdujących się w rejonie konfliktu przychodziły w ciągu nawet dziesięciu dni!

Amerykańscy żołnierze mogą uzyskać dostęp do Sieci w specjalnie do tego zorganizowanych "centrach" komputerowych, tzw. "morale center", gdzie mogą surfować po Internecie lub odebrać czy wysłać pocztę do bliskich. Każdy z rekrutów otrzymał numer dostępowy oraz darmową skrzynkę pocztową, którą mogą sprawdzać, korzystając ze specjalnego portalu Army Knowledge Online, wykorzystywanego również do przesyłania rozkazów. Rzecznik armii, Patrick Swan twierdzi, że nawet żołnierze walczący na pierwszej linii frontu mają zagwarantowany dostęp do Internetu.

Armia zmodyfikowała również słynny program Operation Dear Abby, który powstał podczas wojny w Wietnamie i odpowiada za dostarczanie poczty do żołnierzy. Teraz cała operacja została przeniesiona do Internetu, i wszyscy, którzy chcą życzyć powodzenia "chłopcom" na froncie mogą to zrobić w formie maila nie przekraczającego 1000 słów i skierowanego do określonego rodzaju wojsk.