Samsung Nexus S w Polsce - Android 2.3, Hummingbird 1GHz

Nexus S to nowoczesny telefon komórkowy zbudowany przy współpracy firm Samsung i Google. Posiada niezwykle szybki procesor Hummingbird 1GHz i układ graficzny PowerVR SGX540. To pierwszy smartfon, który korzysta z najnowszego systemu Android 2.3 Gingerbread. W Polsce kosztuje 2599 zł - w ofercie sieci sklepów RTV Euro AGD.

Prezes Eric Schmidt twierdzi, że Android jest najlepszym zakupem w historii Google. Na przejęcie firmy tworzącej mobilny OS, korporacja wydała 50 mln dolarów, a zyski są dziś kilkukrotnie większe.

Google próbowało już swych sił na rynku smartfonów, wypuszczając na rynek Nexus One. Telefon cieszy się dużą popularnością, choć jego parametry są nieco słabsze od Nexus S.

Google Nexus S - Samsung GT-i9020

Najnowszy smartfon Google ma przede wszystkim wypromować Android 2.3. Telefon sam w sobie jest jednak bardzo zaawansowany. Posiada procesor 1Ghz "Hummingbird" i 4-calowy wyświetlacz dotykowy w technologii Super AMOLED.

Oczywiście, Nexus S ma też minusy, takie jak brak slota microSD, ograniczenie do 16 GB pamięci i brak przycisku migawki (są za to 2 aparaty - funkcja przydatna podczas telekonferencji).

Więcej o nowym telefonie dowiesz się z artykułu pt. "Google Nexus S zaprezentowany!".

Nexus S w Polsce - cena: 2599 złotych

Google Nexus S (zwany też: Samsung Nexus S GT-i9020) pojawił się w sklepie RTV Euro AGD. Smartfon kosztuje 2599 zł brutto. W Polsce mamy go całkiem szybko - w USA i Wielkiej Brytanii pojawił się tuż przed Świętami.

W sieci pojawiają się spekulacje, że Nexus S mógłby pojawić się w ofercie Orange. Sieć chciałaby wprowadzić w Polsce płatności bezstykowe, na które pozwala technologia NFC, z której korzysta telefon Google.

Samsung Nexus S - pierwsze wrażenia

Pierwszy telefon z systemem Android 2.3 "Gingerbread" przetestowała już Ginny Mies z amerykańskiego oddziału PC Worlda. Oto jej pierwsze wrażenia: