Salon24.pl pierwszym polskim projektem na Internet World

Polski projekt internetowy Salon24.pl zaprezentuje się na prestiżowej konferencji internetowej Internet World 2011, która odbędzie się w Londynie od 10 do 12 maja. Jak zapowiadają organizatorzy imprezy, ma się na niej pojawić około 12 tysięcy odwiedzających.

Tegoroczna edycja Internet World będzie już dwunastą, jednak do tej pory żadna z polskich firm nie występowała w części konferencyjnej. Głównymi zagadnieniami Internet World 2011 są nowe trendy w Internecie i sieciowym marketingu. Na tegorocznej imprezie ma się również pojawić sporo zagadnień związanych z mediami społecznościowymi.

Z obecności Salon24.pl na Internet World jest niezwykle zadowolony Igor Janke, współwłaściciel serwisu: " To dla nas olbrzymi prestiż znaleźć się wśród największych graczy na rynku internetowym świecie."

Salon24.pl otworzy konferencję 10 maja rano prezentacją pod tytułem "Prawdziwe media społecznościowe - co po Facebooku: od blogera do redaktora naczelnego i wydawcy". W jej trakcie zostanie zademonstrowany projekt o znajomej nazwie Lubczasopism. Ma on pozwalać użytkownikom na tworzenie własnych mediów z wykorzystaniem wszystkich treści dostępnych na Salon24.pl. Wśród nich są tysiące tekstów publicystycznych każdego miesiąca, informacje prasowe, a autorzy planują rozszerzyć działalność o zdjęcia i materiały wideo.

"Organizatorzy szukali projektów, które wyznaczają nowe trendy w mediach społecznościowych. Cieszę się, że nowe rozwiązania proponowane przez Salon24 zostały uznane za tak innowacyjne." - mówi Radosław Krawczyk, drugi współwłaściciel Salon24. Krawczyk dodaje, że w najbliższym czasie spółka przygotowuje kolejne nowe przedsięwzięcia.

Projekt Lubczasopism realizowany przez spółkę Media Obywatelskie sp z o.o. otrzymał dofinansowanie Unii Europejskiej w ramach programu 8.1 Innowacyjna Gospodarka. W tej chwili w serwisie zarejestrowanych jest 14 tys. blogerów i 24 tys. komentatorów. Salon24.pl odwiedza 558 tys. realnych użytkowników przy 11,5 milionie odsłon (dane Magapanel za styczeń 2011).