Saddam na aukcji

Od rozpoczęcia wojny w Iraku, niesamowitą popularnością w amerykańskich serwisach aukcyjnych cieszą się przedmioty związane z Irakiem. W największym z nich, eBay'u, znaleźć można ponad 1000 różnych irackich eksponatów - w tym m.in. fotografię Saddama Husajna z autografem dyktatora.

Największą popularnością w eBay cieszą irackie pieniądze, t-shirty oraz kasety wideo z nagraniami z tego kraju. Jak informuje serwis USAToday.com, wielu uczestników aukcji szybko zwęszyło spore możliwości zarobienia na sprzedaży "pamiątek po Saddamie" - o ile na początku w opisach wystawianych przedmiotów dominowały lakoniczne opisy typu "dinar Saddama", to teraz wiele z nich opisanych jest jako "część historii, która z pewnością z biegiem lat będzie zyskiwała na wartości".

Za 1 irackiego dinara trzeba na eBay zapłacić średnio ok. 40 USD - cena wydaję odrobinę wygórowana, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę fakt, iż w Iraku za jednego dolara trzeba zapłacić ok... 3 tys. dinarów.

Wśród związanych z Irakiem przedmiotów, które znaleźć można na amerykańskich serwisach aukcyjnych są również: lalka, przedstawiająca irackiego dyktatora, budzik z jego twarzą na tarczy oraz... hm, rolka papieru toaletowego z wizerunkiem Saddama Husajna na każdym listku.