Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Są chętni na Napstera

Mimo nie skończonego jeszcze procesu z największymi firmami wydawniczymi, muzyczną witryną interesują się dwaj dostawcy usług internetowych.

Nie wiadomo dokładnie jakich, ponieważ strony życzą sobie nie ujawniania nazw ewentualnych kontrahentów. Wiadomo tylko, że jednym z nich jest wielki operator telekomunikacyjny, a drugim firma zajmująca się przede wszystkim uługami interentowymi. Nabycie Napstera, posiadającego 32 milionów użytkowników na całym świecie, może dostarczyć dostawcom Internetu potężnej broni w walce z konkurentami na coraz ciaśniejszym amerykańskim rynku. Dostęp do muzycznej witryny mogliby uzyskiwać tylko klienci dostawców.

Gdyby zdołali przyciągnąć chociażby 500 tysięcy użytkowników Napstera, to mogliby by liczyć na wzrost dochodu o 120 mln dolarów rocznie! Nie wspominając już o prawdopodobnym wzroście sprzedaży powierzchni reklamowej, dzięki przejęciu tak znanej marki.

Dziennikarze, którzy rozmawiali z przedstawicielami obu tajemniczych firm twierdzą, że pytania o proces Napstera pozostają bez komentarza. Można się domyślać jednak, że obie firmy wierzą w pomyślny rozwój sytuacji. Jak wiemy porozumienie stron wspomnianego procesu jest prawdopodobne. Kontrahenci liczą zapewne, że kura znosząca złote jajka nie zostanie „zarżnięta” przez sąd.