SMS-owe pieniądze

Powstał kolejny internetowy serwis oferujący komunikację za pośrednictwem telefonów komórkowych.

Po sześciomiesięcznych przygotowaniach w poniedziałek wystartował serwis InfoSMS.pl. Oferuje użytkownikom różnorakie formy SMS-owej komunikacji. Nastawiony jest na obsługę firm i użytkowników indywidualnych. Tym pierwszym oferuje możliwość wewnętrznej – masowej - komunikacji za pośrednictwem swojego serwisu i serwera a także wyspecjalizowane, „mobilne” serwisy informacyjne. „Będziemy pobierać opłaty na poziomie kilku groszy od wysłanego SMS-a, tak że nasze dochody będą uzależnione od ruchu generowanego przez klienta” – wyjaśnia szef projektu InfoSMS Jarosław Włodarczyk.

Użytkownikom indywidualnym natomiast serwis oferuje bezpłatne SMS-y informacyjne w ponad 40 kategoriach. Wiadomości gospodarcze zacznie niebawem pozyskiwać od jednego z wyspecjalizowanych tytułów prasowych. W zamian za te usługi użytkownicy otrzymują dwa razy tygodniowo reklamy na telefon komórkowy.

Serwis notuje ruch na poziomie ok. 1,5 tys. odwiedzających dziennie. „Od początku tygodnia z naszych usług skorzystało kilkuset internautów; średnio dziennie przybywa ok. 150 nowych. Planujemy, że do września będzie ich ok. 40 tys.” – powiedział Jarosław Włodarczyk. InfoSMS będzie się reklamował w Onecie i na stronach operatorów komórkowych. Zdaniem Jarosława Włodarczyka w przyszłości przychody z tytułu usług dla użytkowników indywidualnych będą stanowiły ok. 70% łącznej sumy, pozostałe 30% przyniosą usługi dla firm. InfoSMS finalizuje pierwsze dwa kontrakty z instytucjami.

„Nie mogę powiedzieć dokładnie, jaką kwotę pochłonęło przygotowanie serwisu, ale były to kwoty na poziomie kilkuset tysięcy złotych. Inwestycja ta zwróci się w chwili wejścia inwestora do tego projektu. Jesteśmy na dobrej drodze do znalezienia takowego, będzie to osoba prywatna” – powiedział Jarosław Włodarczyk.