Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

SMS od Al-Jazeery

Władze katarskiej telewizji Al-Jazeera postanowiły uruchomić serwis SMS-owy, za pośrednictwem którego przekazywane są najświeższe informacje dotyczące konfliktu w Iraku.

W ubiegłym tygodniu Al-Jazeera uruchomiła anglojęzyczną wersję swojej witryny internetowej, która natychmiast po "starcie" zanotowała ogromną liczbę odwiedzin z całego świata. Niestety – równie szybko serwisem english.aljazeera.net zainteresowali się hakerzy. Już w kilka godzin po uruchomieniu serwisu padł on ofiarą ataku DoS (Denial of Service), który okazał się na tyle skuteczny, że witryna w dalszym ciągu nie jest dostępna dla odwiedzających.

Środkiem, który choć w części ma złagodzić skutki tego ataku jest właśnie decyzja o uruchomieniu serwisu SMS. Jest on dostępny dla użytkowników telefonów komórkowych w 130 krajach na całym świecie (w tym również w Polsce). Koszt miesięcznego abonamentu wynosi 5,99 USD. Operatorem serwisu SMS Al-Jazeery jest firma Pervasive Edge, świadcząca usługi SMS m.in. dla stacji CNN.

Więcej informacji:

http://mobile.aljazeera.net