Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Rzeczpospolita za opłatą

Od maja wprowadzony zostanie płatny dostęp do części zasobów serwisu internetowego dziennika Rzeczpospolita. "Wykupiony dostęp pozwoli na pełne korzystanie z Archiwum oraz ze wszystkich dokumentów w serwisach Prawnym i Ekonomicznym" - tłumaczy Marek Kopyt, szef serwisu.

Z opublikowanej na stronachhttp://RP.pl informacji wynika, że od maja płatny będzie dostęp do całej zawartości Archiwum Rzeczpospolitej OnLine, większości dokumentów w serwisach prawnym i ekonomicznym, a także do artykułów publikowanych w wydaniach codziennych i dodatkach stałych ROL, starszych niż 7 dni.

Nie planuje się na razie wprowadzenia opłat za dostęp do artykułów publikowanych w wydaniach codziennych i dodatkach stałych ROL - nie starszych niż 7 dni, do wyników wyszukiwania w Wydaniach OnLine, Komunikatach, Ogłoszeniach Drobnych, Archiwum Prawnym, Archiwum Rzeczpospolitej, pierwszych stron serwisów: prawnego i ekonomicznego oraz artykułów dostępnych ze stron zawartych w dziale Tematy.

"Wzorem największych światowych serwisów pozostawiamy bezpłatne m.in. wydania gazety, dodatków i dodatków specjalnych z ostatnich siedmiu dni, wyniki wszystkich wyszukiwań, itp. Trudna decyzja o wprowadzeniu opłat pozwoli nam, ku wspólnemu pożytkowi, na istotną rozbudowę i poprawienie jakości oferowanych usług", czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez Marka Kopyta, szefa serwisu.

Oglądalność serwisu RP.pl kształtuje się na poziomie 400 - 500 tys. odsłon dziennie (wedle informacji uzyskanych kilka tygodni temu od Marka Kopyta).