Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Rząd USA zamknął dziesiątki stron torrentowych (całemu światu!)

Wojna z piractwem komputerowym przechodzi w kolejną fazę. Stany Zjednoczone zablokowały ok. 70 stron, które mogą ułatwić naruszanie praw autorskich. Jedną z nich jest popularny w Polsce serwis Torrent-Finder.

Wiele wskazuje na to, że proces twórców The Pirate Bay, który jeden z oskarżonych nazwał pokazowym, jest tylko początkiem walki z siecią BitTorrent na świecie.

Amerykański rząd skontaktował się z rejestrem domen ICANN i zablokował strony przez modyfikację wpisów DNS. Co warto odnotować, zamknięcie witryn nastąpiło przed postawieniem zarzutów, a co dopiero skazaniem autorów stron torrentowych.

Dostęp do stron został zablokowany użytkownikom na całym świecie. Nasuwa to pytania o wolność i prywatność w sieci - w końcu wszystko dzieje się w ojczyźnie wolności.

Wśród zablokowanych witryn, znajdują się znane serwisy torrent-finder.com, onsmash.com, rapgodfathers.com i dajaz1.com. Niektóre z nich, jak Torrent-Finder, nie hostują nawet żadnych plików lub torrentów, które na nie wskazują. Umożliwiają tylko to, co i samemu można zrobić w Google i Bingu.

Czy kolejna blokada będzie dotyczyć znanych wyszukiwarek? Raczej nie. Być może jednak warto pomyśleć, w którą stronę zmierza internet. Zwłaszcza w związku z trwającą cyberwojną RIAA - 4chan i zbliżającym się zmianom w prawie Unii Europejskiej" data-status="http://www.idg.pl/news/362230/Czeka.nas.wielka.inwigilacja.lepiej.uwazaj.co.sciagasz.html">}}zmianom w prawie Unii Europejskiej, które mogłyby zagrozić naszej prywatności.