Rząd Iraku uruchomił kanał na YouTube

Od dziś poprzez YouTube będzie można śledzić bieżącą politykę irackiego rządu, omówienia strategii i nowych pomysłów, konferencje prasowe i wiele innych informacji, dotyczących polityki tego kraju.

Oficjalny kanał irackiego rządu już jest dostępny pod adresem www.youtube.com/iraqigov.

"Internet daje nam najlepsze możliwości komunikacyjne w naszych czasach" - komentuje premier Iraku Nuri al-Maliki. "Za pomocą kanału irackiego rządu na YouTube udostępnimy ważne materiały, będziemy dzielić się najnowszymi wiadomościami oraz prezentować postępy w działaniach rządu, a także angażować ludzi w kraju i na całym świecie w dyskusję na znaczące tematy, czy prezentować potencjalne możliwości inwestycyjne".

Kanał posłuży także za archiwum działań irackiego rządu, do którego każdy, wszędzie i o każdej porze będzie miał możliwość dostępu.

"Nowe narzędzia medialne, takie jak YouTube, zapewniają niespotykaną dotąd otwartość i przejrzystość w działaniach rządów" - mówi Eric Schmidt, CEO Google. "To fascynujące obserwować, jak iracki rząd adaptuje internetowy przekaz wideo jako nowy sposób dotarcia i budowania relacji z Irakijczykami w kraju i za granicą oraz internautami z całego świata.