Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Rynek usług w polskim internecie

W internecie najczęściej szukamy usług poligraficznych. Najchętniej ogłaszają się firmy budowlane i remontowe, a całkiem nieźle prezentują się ogrodnicy. Najsłabsze oferty ma branża nieruchomości, a najtrudniej znaleźć opiekunkę i sprzątaczkę - ogłasza Money.pl w najnowszym raporcie pt. "Usługi w internecie".

Celem analiz przeprowadzonych przez serwis finansowy Money.pl oraz portal Favore.pl było przyjrzenie się rynkowi usług przez pryzmat ofert dostępnych w sieci i znalezienie odpowiedzi na pytania: czego internauci szukają, co mogą znaleźć i co o tych ofertach sądzą.

Z raportu wynika, iż ponad 54% ankietowanych internautów, jest zdania, że firma, która zamieszcza informację o swojej ofercie w sieci jest nowoczesna. Co ósmy internauta czuje większe zaufanie do usługodawcy, który postanowił zaistnieć ze swoją ofertą na stronach www. Dla ponad 8% ankietowanych fakt, że firmę można znaleźć dzięki wyszukiwarce, oznacza gwarancję lepszej jakości usług.

I chociaż wielokrotnie wyszukiwania niektórych usług w sieci kończą się niepowodzeniem, zaledwie co szesnasty internauta deklaruje, iż zrażony tym faktem nigdy więcej nie skorzysta z internetu w celu znalezienia fachowca. Ponad 59% ankietowanych przyznaje jednak, że potrzebując konkretnej usługi na pewno poszuka jej w sieci.

Najczęściej poszukiwaną usługą jest poligrafia. Słowa "drukarnia" i "wizytówki" zajmują najwyższe miejsca w zestawie haseł najczęściej wpisywanych przez osoby poszukujące usługodawców. W dalszej kolejności znalazły się hasła: "transport", "remont" oraz "hotel".

Badania Favore.pl - współtwórcy raportu wskazują, że w dużej mierze oczekiwania i potrzeby internautów pokrywają się z tym, co można znaleźć w sieci. Najczęściej oferty swoich usług w internecie zamieszczają bowiem firmy budowlane i remontowe (blisko 20% wszystkich ofert), firmy usługowe dla biur (11%) oraz branża edukacji i nauki (9%).

Wg opini ponad 1500 internautów najlepszą jakość prezentują oferty z branży IT (66% badanych przyznało, iż nie brakuje w tym sektorze wartościowych ofert); równie dobrze prezentują się branża turystyczna (65%) i - co zaskakujące - firmy świadczące usługi ogrodnicze (59%). Ponad połowa internautów jest również zadowolona z ofert związanych z fotografią i wideofilmowaniem, ubezpieczeniami, usługami finansowymi oraz tłumaczeniami.

Rynek usług w polskim internecie
Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New replica rolex watches are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.