Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Rynek tabletów w Europie środkowej i wschodniej rośnie i rosnąć będzie

W roku 2016 liczba właścicieli tabletów w Europie środkowej i centralnej wzrośnie do 78 milionów. Według prognoz w 2020 przekroczy ona 101 milionów. Gdzie rynek tabletów rozwija się najszybciej?

Prognozę przygotował specjalistyczny serwis eMarketer, bazując na sprzedaży tych urządzeń mobilnych oraz wzroście ich liczby w poprzednich latach. W roku 2015 najwięcej osób korzystających z tabletów było w Rosji - 29 milionów. Wliczona do rankingu Turcja zajmuje drugie miejsce z wynikiem 11,2 milionów, a Polska znalazła się na trzecim - tablety posiada 8,1 miliona osób. W kolejnych latach "na podium" nic się nie zmieni - nadal będą to te same kraje, ale zwiększy się ilość tabletów.

Rynek tabletów w Europie środkowej i wschodniej rośnie i rosnąć będzie

W 2020 roku w Rosji ma być to niemal 40 milionów urządzeń, w Turcji - prawie 18 milionów, w u nas - niecałe 10. Wszystkie kraje Europy środkowej i centralnej razem wzięte mają aktualnie 69,9 miliona aktywnych tabletów, a za cztery lata będzie to ponad 101 milionów. Ich rynek ma najszybciej rozwijać się w Turcji, Czechach oraz Rosji. W Polsce liczba posiadaczy tabletów zwiększy się w tym roku o 9,3%, a w każdym kolejnym roku będzie to coraz mniejszy wzrost.