Rynek tabletów w Europie środkowej i wschodniej rośnie i rosnąć będzie

W roku 2016 liczba właścicieli tabletów w Europie środkowej i centralnej wzrośnie do 78 milionów. Według prognoz w 2020 przekroczy ona 101 milionów. Gdzie rynek tabletów rozwija się najszybciej?

Prognozę przygotował specjalistyczny serwis eMarketer, bazując na sprzedaży tych urządzeń mobilnych oraz wzroście ich liczby w poprzednich latach. W roku 2015 najwięcej osób korzystających z tabletów było w Rosji - 29 milionów. Wliczona do rankingu Turcja zajmuje drugie miejsce z wynikiem 11,2 milionów, a Polska znalazła się na trzecim - tablety posiada 8,1 miliona osób. W kolejnych latach "na podium" nic się nie zmieni - nadal będą to te same kraje, ale zwiększy się ilość tabletów.

Rynek tabletów w Europie środkowej i wschodniej rośnie i rosnąć będzie

W 2020 roku w Rosji ma być to niemal 40 milionów urządzeń, w Turcji - prawie 18 milionów, w u nas - niecałe 10. Wszystkie kraje Europy środkowej i centralnej razem wzięte mają aktualnie 69,9 miliona aktywnych tabletów, a za cztery lata będzie to ponad 101 milionów. Ich rynek ma najszybciej rozwijać się w Turcji, Czechach oraz Rosji. W Polsce liczba posiadaczy tabletów zwiększy się w tym roku o 9,3%, a w każdym kolejnym roku będzie to coraz mniejszy wzrost.