Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Rydzyk.pl za 250 tys. zł

Jeszcze dziś rano domena rydzyk.pl kosztowała 134 tys. zł. Na jej przebicie nie trzeba było długo czekać. Janko-muzykancik prześcignął piotramalaka oferując 250 tys. zł. Czy cena domeny rydzyk.pl ustanowi polski rekord?

Śledzenie tej aukcji może być fascynujące. Licytacja zaczęła się 13 lutego od 504 zł. Przełom nastąpił 19 lutego, gdy cena z 2,5 tys zł skoczyła do 9,9 tys zł. Kolejny przełom miał miejsce dziś w nocy. Z niecałych 10 tys. zł cena domeny skoczyła do 134 tys. O godzinie 13.10 domena warta była już 250 100 zł. Do końca aukcji zostało jeszcze pięć dni.

Zastanawiające jest, czy piotrmalak, który zaoferował dziś w nocy 134 100 zł, przebijając użytkownika o ksywce wwwWLNPpl (pod tym adresem znajdziemy stronę Wielkiej Loży Narodowej Polski!), to rzeczywiście Piotr Malak. Gdyby była to prawda, za tak wysoką ceną może stać sam ksiądz Tadeusz Rydzyk. Piot Malak jest asystentem na Uniwersytetecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w Instytucie Informacji Naukowej i Bibliologii w Zakładzie Informacji Naukowej. Niestety jak na razie jest nieuchwytny. Po przebiciu oferty przez janko-myzykancika widać, że piotrmalak był gotów za domenę zaoferować 250 tys. zł.

Jeśli domena faktycznie zostanie sprzedana za tak wysoką cenę, będzie to jednocześnie ustanowieniem pierwszego oficjalnego rekordu. Według niesprawdzonych informacji, droższa mogła być domena orange.pl, którą po rebrandingu Idei na Orange Centertel był zmuszony odkupić od Migut Media. Mówi się, że prawa do domeny mogły kosztować 150 tys. EURO.

Osoby, które wpiszą do przeglądarki adres www.rydzyk.pl zostaną przekierowane na stronę Allegro, gdzie odbywa się licytacja. Oczywiście podstawowe pytanie brzmi, czy osoby o pseudonimach piotrmalak czy wwwWLNPpl to zwyczajni podbijacze cen, czy też użytkownicy rzeczywiście zainteresowani kupnem domeny. Ostatni oferent - janko-muzykancik - wydaje się być wiarygodny - ma 76 punktów za komentarze, przy czym 97,5 % z nich jest pozytywnych. Pozostali dwaj nie mają żadnej historii na Allegro.

Brak jest danych, które mogłyby pomóc w identyfikacji sprzedającego domenę, Remingtona. Wiadomo, że szum medialny, jaki powstał wokół domeny rydzyk.pl, przekroczył jego najśmielsze oczekiwania. - Jak mówiłem, dostaję oferty poza Allegro od różnych firm, ogranizacji oraz osób prywatnych - pisze w opisie sprzedawanego produktu. Ma 100% pozytywnych komentarzy od 38 użytkowników Allegro. Domenę rydzyk.pl zarejestrował w marcu 2005 roku za pośrednictwem Consulting Service. Sądząc po wpisie "Domena rydzyk.pl nie jest w żaden sposób powiązana z żadną szarą eminencją polskiej sceny politycznej, jak również z Ich Pierzowatością Braćmi Rządzącymi (po wsze czasy wielkimi i nieokiełznanymi)" można mniemać, że nie jest zwolennikiem typu duchowości Ojca Dyrektora ani rządzącej partii.

Rydzyk.pl za 250 tys. zł
Internet nie jest ważnym kanałem komunikacji z wiernymi dla Ojca Rydzyka, przynajmniej nie był dotychczas. Od piątku widać jednak zwiastuny zmian tego macoszego podejścia. Nowa strona www.radiomaryja.pl została całkowicie przebudowana i jak twierdzą fachowcy stała się prawdziwie profesjonalna. Od rana oblężone serwery mają problem z nadmiarem gości ciekawych nowości na stronie.

Aktualizacja: 20 lutego 2006 17:12

Oto informacja, którą nadesłał nam Marcin Mycielski:

"Aukcja została za porozumieniem ze mną usunięta przez pracowników Allegro gdyż naruszała w niewielkim stopniu Regulamin, i stało się to problemem gdy aukcją w takim stopniu zainteresowały się media. Powodem były też działania żartownisiów podbijających cenę do niebotycznych rozmiarów. Wystawiłem już nową, zgodnie ze wskazówkami serwisu Allegro. Tym razem jest to aukcja PRYWATNA, co oznacza, że każdy licytujący musi mieć moją akceptację PRZED złożeniem oferty.

Nowa aukcja znajduje się pod adresem http://www.allegro.pl/show_item.php?item=88013997

Aktualizacja: 20 lutego 2006 15:41

Centrum Bezpieczeństwa Allegro zdecydowało się usunąć aukcję. Powodem były naruszenia zasad dotyczących opisu aukcji. "Sprzedający otrzymał od nas dokładne informacje, jakie elementy zostały zakwestionowane i może ponownie wystawić domenę na aukcję." Prawdopodobnie tym elementem był zapis "Zastrzegam sobie prawo do odwołania aukcji bez podania przyczyn, również po jej zakończeniu, ze względu na olbrzymie zainteresowanie domeną i reklamowanie jej w innych mediach", jaki można było znaleźć w opisie.

Gdy tylko niezgodne z regulaminem punkty opisu zostaną usunięte przez sprzedającego, nie jest wykluczone, że aukcja zostanie wznowiona.

Udało się nam w międzyczasie ustalić, kim jest właściciel domeny rydzyk.pl. To Marcin Mycielski http://www.mycielski.pl/