Ruszyła wirtualna klinika

Uruchomiono pierwszą, informacyjną część portalu medycznego Clinika.pl. W ciągu pół roku ma zostać uruchomiona także platforma transakcyjna, później pojawi się serwis dla pacjentów.

Clinika.pl została założona przez ComputerLand, Polską Grupę Farmaceutyczną i Dom Maklerski BMT. Organizatorzy określają ten portal jako Medyczną Platformę Internetową. Portal będzie skierowany do specjalistów z branży medycznej. Ma umożliwić dostęp do baz danych i informacji z rynku, komunikację z dostawcami i klientami oraz dokonywanie transakcji. Clinika.pl będzie także rozliczać dokonywane za jej pośrednictwem transakcje, monitorować dostawy oraz świadczyć usługi typu Application Service Provider.

Na razie ruszyła pierwsza część przedsięwzięcia – Medyczny Portal dla Profesjonalistów, zawierający głównie informacje z rynku farmaceutycznego i medycznego w Polsce. W ciągu najbliższych sześciu miesięcy zostanie uruchomiona Platforma Transakcyjna, przeznaczona dla instytucji z branży farmaceutycznej i medycznej. „Naszym celem jest stworzenie sieci partnerów handlowych” – powiedział Marek Jędrzejczyk, szef Cliniki. W przyszłym roku Clinika zacznie świadczyć usługi skierowane bezpośrednio dla pacjentów.

Założyciele portalu zamierzają zainwestować w niego 23 mln złotych. Docelowa liczba użytkowników to 120 tysięcy lekarzy i 20 tysięcy farmaceutów. Dostęp do serwisów jest bezpłatny, jednak wymagana jest rejestracja. W ciągu trzech lat portal chce opanować 30 procent rynku. Działalność Cliniki ma zacząć przynosić zyski za dwa lata.