Ruszyła nowa wersja serwisu Patrz.pl

Jeden z najpopularniejszych polskich serwisów video właśnie uruchomił nową wersję. Główne nowości to integracja z Facebook oraz redesign serwisu.

Patrz.pl założony w 2005r. przez trzech absolwentów informatyki Politechniki Wrocławskiej był pierwszym (jak twierdza założyciele) serwisem służącym do współdzielenia i wymiany multimediów w Polsce.

Od pewnego czasu, rozwój strony skierowany jest na usługi związane z treściami video. W chwili obecnej, stanowią one ponad połowę wszystkich materiałów dodawanych przez użytkowników Patrz.pl.

Zmiany związane z nową wersją to przede wszystkim redesign strony głównej serwisu, na której podkreślono społecznościowe funkcjonalności Patrz.pl. To także nowa podstrona prezentująca treści multimedialne, zaopatrzona w odtwarzacz 16/9 oraz nowy system polecanych plików.

Nowa wersja Patrz.pl stanowi także pierwszy etap integracji usług Grupy Pino z Facebook’iem. Udostępniono m.in. dodatkowy odtwarzacz wideo, który podobnie do rozwiązania Youtube.com, uruchamia film wewnątrz aktualności Facebooka. Plany na najbliższą przyszłość zakładają również integrację kont Patrz.pl z usługą Facebook Connect.

Ruszyła nowa wersja serwisu Patrz.pl

"Integracja z Facebookiem jest naturalnym krokiem w rozwoju serwisu z pogranicza społeczności i rozrywki, którym niewątpliwie jest Patrz.pl. Nie chodzi nam jednak tylko i wyłącznie o udogodnienia związane z naszymi użytkownikami. Wspomniana integracja, otworzyła nam nowy kanał promocyjny w postaci reklam video oraz reklam onstream emitowanych na samym Facebooku" - wyjaśnia Michał Sadowski, dyrektor generalny Grupy Pino - "W ten sposób, staliśmy się jednym z pierwszych podmiotów sprzedających reklamę tego typu na największej platformie społecznościowej świata". Wejście z reklamą na Facebooka tylnymi drzwiami. Ciekawe co na to Arbo Interactive, które jest oficjalnym sprzedawcą reklam na Facebooku ;)

Patrz.pl jest jednym z kluczowych serwisów Grupy Pino i drugim pod względem wielkości. Serwis odwiedza miesięcznie 1,8 mln użytkowników (za Megapanel PBI/Gemius, maj 2010).