Ruszyła internetowa telewizja w Rosji

NTV, największa niezależna stacja telewizyjna w Rosji, uruchomiła internetowy serwis informacyjny wzorowany na analogicznym pomyśle CNN.

Uruchomienie stron planowano początkowo na pierwszą połowę września. Realizację przyspieszono ze względu na pożar wieży telewizyjnej w Moskwie. Po pożarze najwyższej w Europie anteny powstały poważne problemy z nadawaniem programów telewizyjnych.Dla komercyjnego NTV to niepowtarzalna szansa zdobycia nowych widzów.

Obecnie państwowe kanały korzystają z nadajników m.in. właśnie NTV. Tymczasem ta komercyjna stacja postanowiła zaspokoić głód informacji przez Sieć.

NTV, należąca do holdingu Media-Most, ma zaplecze w postaci ponad tysiąca dziennikarzy, pracujących także w tytułach prasowych należących do firmy. Planowane jest uruchomienie w przyszłości internetowego archiwum materiałów telewizyjnych NTV, ale obecnie większy nacisk kładzie się na szybkie podawanie aktualnych informacji. Głównym redaktorem serwisu został Anton Nosik, szef jednego z najpopularniejszych rosyjskich serwisów informacyjnych w Internecie Lenta.ru. W odróżnieniu od Lenty nowy serwis jednak nie ma wersji angielskiej.