Ruszył serwis AOL Video

America Online po cichu uruchomiła testową wersję wyszukiwarki klipów multimedialnych, dając tym samym użytkownikom Internetu dostęp do zasobów filmowych i muzycznych koncernu AOL Time Warner. Pokaźne zasoby AOL TW to główna przewaga nowej wyszukiwarki nad konkurencją - m.in. Google, czy Yahoo!

O planach AOL pisalismy juz wczesniej w artykule "Muzyka i video za darmo od AOL". Wersja testowa AOL Video umożliwia bezpłatny dostęp do wyszukiwania i odtwarzania ponad 15 tysięcy licencjonowanych klipów wideo z zasobów Time Warner. Wśród nich są między innymi programy telewizyjne, teledyski, zwiastuny filmów z wytwórni Warner oraz wiadamości ze stacji CNN, MSNBC i innych. Warto przypomnieć, że dwa lata temu firma AOL nabyła 'silnik' wyszukujący multimedia Singingfish - teraz posłuży on do uzupełnienia wyników wyszukiwania o inne klipy, znalezione w Internecie.

Oficjalne ogłoszenie startu nowego serwisu ma się odbyć we wtorek, lecz już dziś można oglądać serwis na stronie AOL Search. Najprawdopodobnie również we wtorek firma ogłosi plany dotyczące "video hub", specjalnego serwisu, który umożliwi oglądanie najnowszych multimediów. Jego start planowany jest na lato.

Konkurencja nie śpi i również inne serwisy mają już w ofercie podobne funkcje, o czym pisaliśmy między innymi w artykułach "Filmy z Google - pobieraj za darmo", czy "Yahoo szuka filmów".

AOL Search