Rusza muzyczna platforma Gadu-Gadu

MojaGeneracja.pl uruchomiła specjalną platformę- Muzango, na której użytkownicy mogą zamieszczać swoje utwory muzyczne. Wystarczy mieć numer GG, swój profil na serwisie oraz wypełnić elektroniczną deklarację, że posiada się w pełni prawa autorskie do danego utworu.

Według założeń twórców, Muzango to projekt muzyczny, który ma pomóc niezależnym artystom wejść na polską scenę muzyczna. Na tekst i muzykę zamieszczanych utworów, nikt oprócz samych autorów, nie ma wpływu.

Platforma muzyczna Gadu-Gadu umożliwia dodawanie piosenek, ocenianie, komentowanie i rekomendowanie ich przez internautów, odsłuchiwanie w playerze na stronie Muzango i profilu artysty.

Na stronie internauci mogą znaleźć informacje o zespole i teksty piosenek. W dziale Wydarzenia przeczytać można wiadomości o zbliżających się koncertach lub premierach płytowych w Polsce.

Rusza muzyczna platforma Gadu-Gadu

Gadu-Gadu planuje najpopularniejsze utwory na Muzango puszczać w Gadu Radio. - W niedalekiej przyszłości artyści w Muzango będą mogli także sprzedawać swoje pliki muzyczne, a także uruchomić własną stronę i pocztę elektroniczną z domeną muzango.pl- informuje Jarosław Rybus, PR manager Gadu-Gadu S.A.

Podobne funkcjonalności posiada największy globalny serwis społecznościowy MySpace. Popularność tego serwisu spowodowała, że już nie tylko młodzi artyści posiadają profile, na których prezentują swoją muzykę, lecz także uznane międzynarodowe sławy. Platforma muzyczna MySpace stała się jednym ze znaków rozpoznawczych serwisu.

http://www.muzango.pl