Rusza konkurs Widget Grono.net

W październiku ruszył konkurs informatyczny Grono.net na najciekawszą aplikację zewnętrzną przygotowaną na podstawie udostępnionego kodu API.

Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie dowolnej aplikacji na komputer PC, Mac lub stronę www, która wykorzystuje zasoby oraz kod API serwisu Grono.net.

Jak czytamy w komunikacie, konkurs Widget Grono.net przeznaczony jest dla programistów, webmasterów, studentów informatyki i pasjonatów technologii. Poprzez ten konkurs Grono.net chce wypromować twórców najlepszych programów/widgetów stworzonych dla użytkowników serwisu.

- Chcemy, aby użytkownicy wspólnie z nami tworzyli rozwiązania, których najbardziej potrzebują- mówi Albert Szybiński, dyrektor działu IT Grono.net. - Mamy nadzieję, że konkurs przyczyni się do powstania aplikacji, które pomogą naszej społeczności jeszcze lepiej korzystać z zasobów i możliwości Grono.net.

Jury będzię oceniać nadesłane projekty pod kątem innowacyjności, użyteczności rozwiązania dla użytkowników oraz stopnia wykorzystania zasobów serwisu. Do wygrania m.in. płatny staż w dziale IT Grono.net. Konkurs potrwa do 31 listopada.

http://apidoc.grono.net/