Ruch inwestuje w ecommerce

Firma kolporterska Ruch nabyła 6 sierpnia 2012 r. pakiet większościowy w spółce NetPress Digital, dystrybutorze e-booków, audiobooków i prasy elektronicznej.

Zakupiona spółka jest właścicielem nexto.pl, platformy sprzedającej i udostępniającej cyfrowe książki i prasę. Obecnie w swojej ofercie ma około 20 tys. tytułów.

Ruch jest jednym z największych kolporterów prasy w Polsce i posiada w swojej sieci ponad 6 tys. punktów sprzedaży. Prasę dostarcza ponad 22 tys. punktów, co daje 35 proc. udział w polskim rynku kolporterskim.

Ruch już od jakiegoś czasu starał się wejść w e-commerce. Jak powiedział Paweł Szymański, prezes zarządu Ruch S.A. zakup spółki o tak bogatym portfolio jest naturalnym krokiem dla firmy i takiej pozycji. Dla NetPressu ważne są doświadczenia Ruchu na rynku prasowym, które firma chce wykorzystać w swoim rozwoju.

Rynek publikacji elektronicznych w Polsce rośnie w tempie kilkadziesięciu procent rocznie. Według szacunków PwC wartość polskiego rynku książek elektronicznych może wynieść nawet 12 milionów USD 2014r.