Rp.pl wprowadza opłaty za dostęp on-line

Od 24 kwietnia internetowy dostęp do artykułów z magazynu PlusMinus Rzeczpospolitej możliwy jest tylko za opłatą.

W coraz większym stopniu gazeta nasza dociera do Państwa w formie elektronicznej. Uznajemy zatem, że sprawiedliwe będzie zrównanie sytuacji czytelników płacących za nią w kiosku i czytelników preferujących lekturę na ekranie komputera lub telefonu - informuje Redakcja Rzeczpospolitej internautów zainteresowanych dostępem do materiałów z sobotniego dodatku publicystyczno-reporterskiego PlusMinus.

Za tygodniowy dostęp należy uiścić opłatę w wysokości 3 zł, a za miesięczny - 9 zł. Pakiety obejmujące dłuższe okresy są odpowiednio tańsze w przeliczeniu na każdy tydzień (zobacz cennik). Pozostałe treści z sobotniego wydania Rzeczpospolitej pozostają nadal bezpłatne.

Wprowadzenie odpłatności za dostęp do swych wydawnictw prasowych w wersji elektronicznej ogłosił w 2009 r. Robert Murdoch. W marcu 2010 r. podobny ruch na łamach Dziennika Gazety Prawnej ogłosili niektórzy polscy wydawcy (Bonnier Business Polska, INFOR Biznes i Presspublika) zapowiadając płatny dostęp do wybranych działów już jesienią tego roku. Presspublika sprzedając internetowy dostęp do PlusMinus zrobiła krok w tym kierunku.

Wg lutowej fali badania Megapanel PBI/Gemius witrynę rp.pl odwiedziło ponad 1,1 mln użytkowników (real users). Ciekawe jaki odsetek zdecyduje się płacić za dostęp do artykułów z magazynu PlusMinus.

Źródło: rp.pl