Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Rozpoczął się protest "Nie dla droższego Internetu"

Serwis internetowy Money.pl zorganizował protest przeciwko podwyższeniu stawki VAT-u na połączenia internetowe. Od internautów zbierane są dane osobowe, które następnie pojawią się w liście protestacyjnym adresowanym do premiera, ministra finansów i parlamentarzystów.

Pomysł na akcję protestacyjną jest odpowiedzią na ostatnie posunięcia rządu, zmierzające do podwyższenia stawki VAT na Internet z 7% na 22% (pisaliśmy o tym wcześniej:http://www.pcworld.pl/news/59441.html ). ”Pomimo powołania w ostatnich dniach przez premiera międzyresortowego zespołu opracowującego możliwości zwolnienia z podatku VAT usług internetowych, oficjalne stanowisko Ministerstwa Finansów z dnia 30.09.2003 jest następujące: 22% podatek VAT na Internet zostanie wprowadzony od 1 maja 2004r” - czytamy na stronie Money.pl

Serwis chce pozyskać dla akcji jak najwięcej internautów. Zainteresowani protestem, mogą wypełnić formularz (trzeba w nim podać imię, nazwisko oraz adres). Po dwóch tygodniach Money.pl zamierza przesłać list protestacyjny do rządu. Znajdzie się w nim lista wszystkich tych, którzy sprzeciwiają się podwyżce VAT-u na Internet.

”Liczymy na odzew około pół miliona internautów" - zaznaczył Piotr Krawiec, dyrektor marketingu i PR w Money.pl.

Ponieważ do wypełnienia formularza nie jest potrzebny podpis elektroniczny, zgłoszenie de facto nie ma mocy prawnej. Zapytaliśmy o to przedstawiciela serwisu. ”Mieliśmy duży problem, żeby ustalić, jakie dane będziemy zbierać od użytkowników - powiedział Piotr Krawiec - początkowo miał to być e-mail, ale baliśmy się zarzutów, że będziemy kolekcjonować adresy internetowe dla naszych potrzeb marketingowych, więc z tego pomysłu zrezygnowaliśmy. Podanie imienia, nazwiska i adresu wydaje się nam najlepszym i najprostszym sposobem na dołączenie się do akcji. Zresztą naszą intencją jest przede wszystkim zwrócenie uwagi rządu na to, że środowisko internautów jest przeciwne podwyżce.”

„Mamy nadzieję, że rząd nie pozostawi naszego protestu bez odpowiedzi” dodał Piotr Krawiec.

Więcej informacji o akcji:

http://www.money.pl/protest/