Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Rosyjski Internet staje

Większość rosyjskich witryn internetowych przestała działać, kiedy jedna z moskiewskich central telefonicznych została odcięta od prądu. Centrala ta zawiera cały sprzęt jedynej w Rosji instytucji odpowiedzialnej za przesyłanie danych zawartych na wszystkich rosyjskich stronach.

Przedstawiciele Techniczno-Programowego Kompleksu Optymalizacji Transmisji Danych nie wiedzą, co spowodowało odcięcie prądu. Awaria zdarzyła się o 14.00 czasu moskiewskiego. Sprzęt był w całości wyłączony przez około 40 minut, potem strony zaczęły stopniowo wracać do cyberprzestrzeni. Poprzednia awaria, która wydarzyła się 27 lipca, wyłączyła rosyjską sieć na dwie godziny. Jako przyczynę podano wówczas prace profilaktyczne w tejże centrali.

Coraz częstsze i coraz poważniejsze w skutkach awarie rosyjskiego Internetu powodują, że specjaliści zaczynają się domagać powstania niezależnej struktury odpowiedzialnej za przesyłanie danych i rejestrację domen. „Dziś się okazało, że wszystkie adresy xxx.ru można wyłączyć dosłownie jednym ruchem palca chuligana czy urzędnika” – niepokoją się administratorzy witryn.