Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Rośnie nowy gigant internetowy

Giełda doceniła fuzję Lycosa z Terra Network; ceny akcji nowej firmy wzrosły o 7 procent w pierwszym dniu publicznych notowań.

Fuzję zatwierdziło w piątek walne zgromadzenie akcjonariuszy amerykańskiego Lycosa. W jej wyniku powstał jeden z największych na świecie dostawców usług internetowych z 5 milionami subskrybentów w 40 krajach. Po połączeniu z hiszpańskim Terra Network Lycos będzie miał większe szansę na skuteczną konkurencję na rynku z jego gigantami: America OnLine i Yahoo! Ambicją szefów nowej firmy jest wykreowanie najpopularniejszego adresu internetowego na świecie, co może się przełożyć na ilość abonentów korzystających z dostępu do Internetu za pośrednictwem Terra Lycos.

Firma dysponuje funduszami w wysokości 3 miliardów dolarów. Zostaną przeznaczone w pierwszej kolejności na przejmowanie firm dostarczających internetową treść. Oferta ma bowiem być komplementarna: dostęp do sieci i jej zawartość.