Rośnie konkurent Allegro

Brytyjczycy wracają. Spółka QXL Ricardo, oczekująca na rozstrzygnięcie sporu o Allegro, postanowiła wraz z firmą JTC, właścicielem Adico.pl, uruchomić nowy serwis aukcyjny - aukcje24.pl, który zastąpi Adico.

"Angielska spółka QXL ricardo plc po zbudowaniu nowej platformy aukcyjnej zwróciła do nas z propozycją współpracy. Naszym zadaniem było przystosowanie jej do polskich warunków. Teraz zajmujemy się obsługą serwisu i kontaktem z użytkownikami" – powiedział Jacek Namysło z JTC. Dotychczas Adico nie miało środków na szerszą promocję. Partnerstwo z QXL ricardo pomoże skuteczniej konkurować z liderem rynku, czyli Allegro.

Serwis www.adico.pl nie przyjmuje już rejestracji nowych użytkowników. Będzie działał przez mniej więcej 2 miesiące, do czasu wygaśnięcia wszystkich prowadzonych licytacji. Potem będzie stanowił jedynie przekierowanie pod nowy adres www.aukcje24.pl

Polski rynek jest wciąż atrakcyjny dla Anglików o czym świadczy ich wejście w nowe przedsięwzięcie wraz z firmą JTC. W obliczu przeciągających się procesów z obecnym operatorem Allegro.pl, QXL ricardo chce pokazać, że potrafi prowadzić serwis aukcyjny i sprostać konkurencji, oferując usługi na "rozsądnym poziomie cenowym" – tłumaczy Jerzy Skrzypowski z kancelarii Baker Mckenzie, reprezentującej interesy QXL ricardo plc w Polsce.

Przedstawciel QXL Ricardo, utrzymuje, że fakt uruchomienia konkurencyjnego serwisu aukcje24.pl, nie oznacza rezygnacji firmy z walki o odzyskanie kontroli nad Allegro.pl.

"Allegro ma obecnie blisko 1,2 mln zarejestrowanych użytkowników, a Adico 32 tys. Ilość dostępnych w Allegro aukcji wynosi ponad 234 tys. wobec ok. 33 tys. w Adico." - komentują przedstawiciele QXL Poland. "Przejęcie Adico.pl przez naszego mniejszościowego udziałowca QXL Ricardo (8 proc. udziałów w QXL Poland) będzie oczywiście działać na nas mobilizująco, ale nie obawiamy się konkurencji – Maciej Oppeln Bronikowski- dyrektor operacyjny QXL Poland.

http://www.aukcje24.pl