Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Rosną obroty amerykańskiego e-handlu

Amerykańska firma comScore Media Metrix przeprowadziła badania dotyczące internetowych zakupów dokonywanych przez mieszkańców Stanów Zjednoczonych. W ciągu jednego tylko tygodnia od 16 do 22 listopada, Amerykanie wydali na zakupy online 1,6 mld USD.

Z badań wynika więc 53-proc. wzrost wartości sprzedaży w porównaniu z analogicznym tygodniem w roku poprzednim. Wartość wydatków na pozostałe, poza turystyką dobra i usługi, wzrosła w porównaniu z badanym okresem 2001 roku o 36 i osiągnęła 998 mln USD.

Największy przyrost wartości sprzedaży online (146%) osiągnęła branża "Dom i ogród", zaś branża odzieżowa zanotowała 66-proc. wzrost. O 31% wzrosła wartość sprzedaży książek, zaś o 25% elektroniki użytkowej. Warto zauważyć przy tym, że nie zanotowano jednocześnie wzrostu sprzedaży w sektorze sprzętu komputerowego w porównaniu z analogicznym tygodniem poprzedniego roku.

Coraz lepiej sprzedają się natomiast usługi turystyczne, których wartość sprzedaży wzrosła o 92% w porównaniu z rokiem poprzednim i osiągnęła 626 mln USD.