Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Rosja też chce kontrolować treści w Internecie

Rosja jest kolejnym państwem, które prawdopodobnie będzie cenzurować Internet. Niektórzy spekulują, że rząd narzuci ograniczenia bardziej dotkliwe niż te, z którymi borykają się internauci w Chinach.

Jak podaje portal TechChannel.de, Rosjanie mają duży zakres swobody jeśli chodzi o umieszczanie treści w Internecie. Senacka komisja o nazwie Komitet ds. Zarządzania Informacją ostrzegła, że tego rodzaju "wolność" może prowadzić do łamania przepisów, w tym do publikowania treści wywrotowych - dlatego też rozpoczęto prace nad aktualizacją prawa.

Nowe ustawy mają pozwalać na lepszą walkę z ekstremizmem, terroryzmem oraz pedofilią. Jednak przedstawiciele mediów obawiają się, że definicje zostaną tak sformułowane, że właściwie każdy będzie mógł zostać oskarżony o akty przeciwko państwu.

Nie wiadomo choćby, jak potraktowani zostaną dziennikarze, których zmuszono do odejścia z pracy i którzy teraz bez skrępowania przedstawiają swoje przemyślenia w Internecie.

Obecnie w Rosji pod ścisłą rządową kontrolą znajdują się media publiczne, w tym radio i telewizja. Jeśli nowe prawo wejdzie w życie, filtrowany może bć również ruch w Sieci, w tym przede wszystkim strony WWW i e-maile.