Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Robot Microsoftu popilnuje Ci dziecka

Microsoft zaprezentował prototyp robota, który może posłużyć rodzicom do monitorowania zachowań ich pociech - informuje agencja AP. Urządzenie ma postać pluszowego misia - wyposażone jest m.in. w kamerę, system rozpoznawania twarzy oraz bezprzewodową kartę sieciową.

Takiego robo-misia można będzie posadzić w pokoju dziecięcym - wtedy będzie on nie tylko na bieżąco monitorował, co dzieje się z dzieckiem, ale także umożliwi nawiązanie kontaktu z pociechą lub, na życzenie rodzica, prześle do niego zdjęcia przedstawiające aktualną sytuację w pokoju.

Robot "Teddy" zaprezentowany został na corocznej imprezie Microsofts TechFest - czyli prezentacji najciekawszych projektów, tworzonych w laboratoriach Microsoftu. W tym roku na TechFest przedstawiono ok. 150 różnych projektów, które w przyszłości mają szansę trafić na rynek.

Jak donosi agencja AP, jedną z ciekawszych zaprezentowanych tam innowacji był również projekt SmartPhlow - czyli system monitorowania korków ulicznych oraz prognozowania, gdzie w najbliższym czasie mogą zdarzyć się utrudnienia w ruchu (system analizuje w tym celu aktualną sytuacje na drodze, prognozę pogody, a nawet kalendarium imprez sportowych, zaś dodatkowo - sprawdza historię podobnych zdarzeń). Do korzystania z SmartPhlow niezbędny jest komputer PC, handheld lub smartphone. W tej chwili system jest testowany przez ok. 2 tys. pracowników Microsoftu, dojeżdżających codziennie do pracy.