Robot Microsoftu popilnuje Ci dziecka

Microsoft zaprezentował prototyp robota, który może posłużyć rodzicom do monitorowania zachowań ich pociech - informuje agencja AP. Urządzenie ma postać pluszowego misia - wyposażone jest m.in. w kamerę, system rozpoznawania twarzy oraz bezprzewodową kartę sieciową.

Takiego robo-misia można będzie posadzić w pokoju dziecięcym - wtedy będzie on nie tylko na bieżąco monitorował, co dzieje się z dzieckiem, ale także umożliwi nawiązanie kontaktu z pociechą lub, na życzenie rodzica, prześle do niego zdjęcia przedstawiające aktualną sytuację w pokoju.

Robot "Teddy" zaprezentowany został na corocznej imprezie Microsofts TechFest - czyli prezentacji najciekawszych projektów, tworzonych w laboratoriach Microsoftu. W tym roku na TechFest przedstawiono ok. 150 różnych projektów, które w przyszłości mają szansę trafić na rynek.

Jak donosi agencja AP, jedną z ciekawszych zaprezentowanych tam innowacji był również projekt SmartPhlow - czyli system monitorowania korków ulicznych oraz prognozowania, gdzie w najbliższym czasie mogą zdarzyć się utrudnienia w ruchu (system analizuje w tym celu aktualną sytuacje na drodze, prognozę pogody, a nawet kalendarium imprez sportowych, zaś dodatkowo - sprawdza historię podobnych zdarzeń). Do korzystania z SmartPhlow niezbędny jest komputer PC, handheld lub smartphone. W tej chwili system jest testowany przez ok. 2 tys. pracowników Microsoftu, dojeżdżających codziennie do pracy.