Robert Biegaj dyrektorem handlowym w Interii

Od kwietnia 2009 roku stanowisko Dyrektora Działu Handlowego portalu INTERIA.PL obejmie Robert Biegaj. Będzie on odpowiedzialny za całość działań sprzedażowych spółki.

Od początku swojej pracy zawodowej Robert Biegaj związany jest z rynkiem mediowym. W czerwcu 2000 roku rozpoczął pracę w Agora SA, w Projekcie Internet, na stanowisku product managera, gdzie doszedł do stanowiska dyrektora działu strategicznego w Gazeta.pl. Od 2006 roku do marca 2009 był członkiem zarządu IAB Polska.

Robert Biegaj jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, na kierunkach: Zarządzanie i Marketing oraz Finanse i Bankowość.

Objęcie przez Roberta Biegaja nowego stanowiska kończy proces budowania zespołu kadry menedżerskiej w dziale handlowym. Zastępcą dyrektora handlowego pozostaje Konrad Błazenek. Na innych stanowiskach kierowniczych również nie będzie zmian.

Robert Biegaj dyrektorem handlowym w Interii

Robert Biegaj

Wcześniej (do lipca 2008 r.) funkcje dyrektora handlowego w Interii pełnił Tomasz Przybyłowicz, obecnie stojący na czele działu handlowego w spółce Nasza-Klasa. Przybyłowicz odszedł z Interii wraz z Marcinem Dobrzyniecki, Pawłem Petkowiczem i Dominikiem Czarnotą. Zdarzenie to poważnie osłabiło dział sprzedaży reklam portalu, powstały na początku 2007 r.(wcześniej sprzedaż reklamy odbywała się w ramach umowy z firmą Broker FM).

Kiedy T. Przybyłowicz opuścił portal (a zanim jeszcze zastąpił go Robert Biegaj), działem sprzedaży reklam kierowali dwaj dyrektorzy pionów: Dariusz Pietrzykowski (dyrektora pionu klientów kluczowych) i Jakub Szcześniak (dyrektorem pionu produktu reklamowego).