Ringer Axel Springer negocjuje zakup większościowego pakietu Onetu

Obecny właściciel Grupy Onet, Grupa TVN, chce zatrzymać mniejszościowy udział w sprzedawanej firmie. Spółka Ringier Axel Springer otrzymała wyłączność na negocjacje warunków umowy do 31 maja 2012.

Partnerstwo umożliwiłoby Grupie Onet rozwój i uzyskanie środków na poszerzanie oferty. Pogłoski o sprzedaży i negocjacjach zaczęły się pojawiać już w ubiegłym roku, gdy z Onetu i TVN odszedł Łukasz Wejchert i odsprzedał swoje udziały ITI. Do tej pory firmy nie komentowały doniesień.

Niemiecki koncern Axel Springer działa na polskim rynku wspólnie ze szwajcarską firmą Ringier. W swoim portfolio ma ponad 70 tytułów prasowych i 60 przedsięwzięć cyfrowych na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. W Polsce wydaje między innymi najpopularniejszy tabloid "Fakt"

Grupa Onet jest w tej chwili jedną z najsilniejszych marek w polskim Internecie, znajdującą się w pierwszej piątce najpopularniejszych domen, Grup witryn i witryn niezgrupowanych w badaniu PBI/Gemius Megapanel.

Grupa TVN, obecny właściciel Grupy Onet, odnotowała w zeszłym roku 317,37 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 42,75 mln zł zysku rok wcześniej.