Ridley Scott zaprasza do współpracy internautów

Ridley Scott i Kevin Macdonald zapraszają do udziału w "globalnym eksperymencie filmowym". Dwaj znani reżyserzy filmowi we współpracy z serwisem YouTube chcą - z pomocą internautów - stworzyć pełnometrażowy film dokumentujący życie na Ziemi.

Udział w projekcie "Life in a Day" może wziąć każdy członek społeczności serwisu YouTube. Wystarczy w sobotę 24 lipca 2010 r. zarejestrować na wideo ważne momenty z życia i opublikować nagranie na stronie youtube.com/lifeinaday.

Najciekawsze materiały posłużą do stworzenia pełnometrażowego filmu "Life in a Day". Jego reżyserem będzie Kevin Macdonald (Stan gry, Ostatni król Szkocji), a producentem - Ridley Scott (Łowca androidów, Obcy, Robin Hood, Gladiator, Helikopter w ogniu).

Autorzy ujęć wykorzystanych w wersji ostatecznej filmu zostaną wymienieni jako współreżyserzy w napisach końcowych. Dwudziestu internautów może liczyć na zaproszenie na Sundance Film Festival w 2011 r. (odbędzie się wtedy światowa premiera filmu).

Kevin Macdonald ocenił: "Life in a day" to swoista kapsuła czasu, która opowie przyszłym pokoleniom, jak żyło się 24 lipca 2010 r. To wyjątkowy eksperyment wspólnego, społecznego tworzenia niepowtarzalnych filmów. Nie ma lepszego sposobu na zebranie nieograniczonego materiału filmowego, niż zaangażowanie światowej społeczności internetowej".