Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Rhapsody - piosenki tańsze o połowę

Firma RealNetworks poinformowała o czasowym obniżeniu cen za pobieranie piosenek z jej internetowego serwisu muzycznego Rhapsody. W czasie promocji za jedną piosenkę trzeba będzie zapłacić tylko 49 centów, czyli o 50% mniej niż w serwisie iTunes Music Store Apple'a.

Ostatnie działania RealNetworks jasno pokazują, że firma zamierza ostro konkurować z najpopularniejszym w tej chwili na rynku internetowym sklepem muzycznym - czyli iTunes. Pierwszym etapem walki z Apple było zaprezentowanie technologii Harmony, która umożliwia odtwarzanie plików pobranych z Rhapsody na wielu różnych odtwarzaczach (w tym iPodzie Apple'a) - pisaliśmy o tym szerzej w tekście 'Harmonia według RealNetworks'.

Teraz z kolei RealNetworks wprowadziła nową promocję, w ramach której pobranie pojedynczej piosenki kosztuje 49 centów - czyli, co wyraźnie podkreślane jest w reklamach, o połowę mniej niż w iTunes Music Store. O 50% mniej kosztuje teraz również pobranie z Rhapsody pełnego albumu. Nie wiadomo na razie, ile potrwa promocja w Rhapsody.

Więcej informacji:

http://www.real.com