Reuters współpracuje z Microsoftem

Reuters ogłosił rozpoczęcie współpracy z Microsoftem. Jej celem jest stworzenie serwisu informacyjnego przeznaczonego dla branży finansowej.

Tom Glocer, dyrektor wykonawczy Reutera, zapowiada, że przedsięwzięcie ma dostarczać instytucjom finansowym w najświeższe wiadomości za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Serwis pozwoli użytkownikom na odbieranie informacji przez komputer czy przenośne urządzenie. Nowa usługa jest zaprojektowana pod kątem uniknięcia problemów z opóźnieniami wewnętrznej poczty elektronicznej oraz z rygorystycznymi systemami filtrowania poczty, stosowanymi przez niektóre banki.

Tom Glocer oczekuje, że Reuters.Net Messaging przyciągnie klientów do internetowych stron agencji Reutera. Wiele firm korzysta bowiem z konkurencyjnego Bloomberga z powodu jego popularnego „screen toppingu”, dostarczającego na bieżąco informacje. Reuters chce zaoferować serwis łatwiejszy w obsłudze. Nowy system będzie testowany przez 25 instytucji finansowych i wprowadzony na rynek pod koniec br.

<i>Źródło: Financial Times</i>