Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Rekordowa kradzież danych 40 mln osób

Firma MasterCard poinformowała o kradzieży danych 40 mln klientów, które dostały się w ręce złodziei po udanym włamaniu do systemu jednego z partnerów korporacji.

Przestępcy włamali się do systemu komputerowego firmy CardSystems, współpracującej z MasterCard przy przetwarzaniu danych klientów i autoryzacji transakcji kartami kredytowymi. Z bazy CardSystems skradziono dane ponad 40 mln klientów, z czego 14 mln dotyczy kart wystawionych przez Visa i American Express.

Skradzione dane mogą posłużyć do wyłudzeń i kradzieży dlatego MasterCard i banki informują klientów, których dane utracono by sprawdzili operacje na swoich kontach. Firma zapewniła także że "postawiła swoim partnerom surowe wymagania odnośnie bezpieczeństwa".

Trochę za późno - MasterCard dołączył do listy największych światowych firm, które padły ofiarą kradzieży danych (CitiBank, Bank of America, Lexis-Nexis, MCI, Time Warner, Stanford University, ChoicePoint). Jednak w przypadku każdej z tych firm skradzione rekordy liczono w setkach tysięcy, a nie w dziesiątkach milionów.