Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Reklamy w Gmailu dostosują się do odbiorcy

Google wprowadza nowy system dostarczania reklam w Gmailu. Poczta będzie sprawdzać zainteresowania oraz aktywność użytkowników i przesyłać im tylko te reklamy, które mogą ich zainteresować. Cała procedura ma działać podobnie jak Priorytety (Priority Inbox).

Reklamy w Gmailu dostosują się do odbiorcy
Gmail uznał, że do skrzynki pocztowej użytkowników ciągle trafia zbyt wiele reklam, mimo wysiłków ich ograniczenia. Są one często nieistotne dla odbiorcy i w efekcie irytują. Zespół poczty Google postanowił więc ulepszyć selekcję reklam przesyłanych użytkownikom.

Można powiedzieć, że Gmail będzie czytał maile i na podstawie ich treści pozna zainteresowania odbiorców i prześle reklamy zbliżone tematycznie. Brzmi to kontrowersyjnie, ale Google mówi, że cała procedura jest automatyczna. Nikt nie będzie osobiście czytał maili użytkowników, a informacje nie będą przekazywane reklamodawcom.

Procedura jest zbliżona do tej zastosowanej w funkcji Priorytety (Priority Inbox), która pomaga wyszukać wiadomości najcenniejsze dla odbiorców. Obecnie również reklamy będą dopasowywane do użytkownika na podstawie jego aktywności. Jeśli często otwiera reklamy wycieczek zagranicznych i wysyła maile na ten temat, to otrzyma kolejne oferty tego typu.

Jeśli jednak Gmail wybierze nieinteresujące reklamy, to użytkownik może oznaczyć je jako spam i nie będzie dostawał podobnych. Na początku nowe reklamy zostaną wprowadzone tylko w niektórych kontach. Z czasem dotrą do wszystkich. Z funkcji tej nie będzie trzeba korzystać. Google daje możliwość jej wyłączenia w opcjach konta pocztowego.