Reklamy video mają przyszłość

Choć pojedynczą najmocniejszą formą reklamy internetowej są wciąż płatne linki, powoli rośnie konkurencja. Obecnie reklamy video pojawiają się rzadko i ich udział jest niewysoki. Prognozy są jednak dla tej formy reklamy obiecujące - w ciągu trzech lat wydatki na nie wzrosną kilkukrotnie. Głównym powodem jest upowszechnianie się szerokopasmowego dostępu do internetu.

Wśród opiniotwórczych serwisów informacyjnych dotyczących branży internetowej dominują wieści o poczynaniach spółki Google. W serwisach, które zajmują się rynkiem reklamy internetowej dominują wiadomości o płatnych odnośnikach. Firma badawcza związana z New York Times obliczyła, że spośród raportów eMarketera dotyczących wydatków na reklamę 23 dotyczy właśnie płatnych odnośników, a tylko jeden internetowej reklamy video.

Niemniej jej znaczenie rośnie i proporcje raportów mogą się wkrótce zmienić, choć oczywiście nie odwrócić. W Ameryce w tym roku na tę formą reklamy marketerzy wydadzą 225 mln USD. Do 2007 roku ta suma ma się zwiększyć do 640 mln USD, by w kolejnym roku - czyli zaledwie po trzech latach - osiągnąć wysokość 1 mld USD.