Reklamy przenikają do gier

Firma Massive Inc. zaczęła umieszczać filmy reklamowe w wieloosobowej grze sieciowej produkcji Funcom - Anarchy Online. Spoty wykupiły już koncern Panasonic i brytyjski kanał telewizyjny Channel 4.

Massive Inc. jest firmą specjalizującą się w umieszczaniu reklam w grach. Od października zeszłego roku, umieściła już reklamy 30 różnych produktów w grach wideo. Do tej pory były to głównie reklamy na bilbordach i plakatach, umieszczanych w świecie gry. Teraz, po raz pierwszy w historii, umieszczone zostaną również reklamy w formie filmów i automatycznie odtwarzanych wiadomości dźwiękowych.

W momencie gdy gracz znajdzie się w odpowiedniej lokacji, na telewizorach, bilbordach lub wyświetlaczach uruchomiona zostaje około 15 sekundowa reklama. Za każdym razem gdy użytkownik loguje się do gry, automatycznie łączony jest z serwerami Massive Inc., i pobiera nowe reklamy. Dzięki temu reklamy nie występują zawsze w tych samych miejscach.

Jak podaje firma, miejsce występowania spotów reklamowych jest ustalane przy ścisłej współpracy z producentami gier, tak by nie wpływało negatywnie na klimat produkcji, jej funkcjonalność czy prędkość działania.

Więcej na stronie Massive Inc.