Redaktor serwisu skazany za wpisy na forum

Leszek Szymczyk, redaktor naczelny internetowego wydania "Gazety Bytowskiej" został skazany za naruszanie wolności słowa, ponieważ nie usunął postów zawierających groźby z forum, podaje PAP.

Sąd rejonowy w Słupsku (woj. Pomorskie) uznał, że nie usuwając z forum znajdującego się na łamach serwisu postów wzywających do linczu na miejscowym komorniku, Szymczak naruszył wolność słowa.

Sąd umorzył warunkowo postępowanie wobec Szymczaka na rok, informuje PAP. Przez ten czas redaktor ma zwracać uwagę na treść postów, które internauci zamieszczają na forum.

Szymczak zapowiedział apelację. Uważa, że wyrok go ubezwłasnowalania i stawia w roli cenzora. Jego zdaniem, posty na forum nie są, jak orzekł sąd, materiałami dziennikarskim.

Bezprecedensowa sprawa dotyczyła 5 z 935 postów, jakie ukazały się w marcu 2005 r. na internetowym forum "Gazety Bytowskiej" pod tekstem dotyczącym nieprawidłowej pracy miejscowego komornika, podaje PAP. Posty znajdowały się na forum przez 3 miesiące, komornik uznał, że są dla niego zagrożeniem i powiadomił prokuraturę.

Nie udało się ustalić kto był autorem wpisów na forum, w związku z tym śledczy oskarżyli redaktora naczelnego serwisu o naruszenie prawa prasowego.

Informację podajemy za Polską Agencją Prasową.

Więcej: Vagla.pl