Red Sky inwestuje w serwis Finansosfera.pl

Red Sky zakupiło udziały w Finansosfera Sp. z o.o., która jest właścicielem kilku serwisów internetowych z Finansosferą na czele. Nowy inwestor ma zwiększyć jej popularność zarówno na rynku krajowym, jak i za granicą oraz znacząco podnieść dochody serwisu.

Red Sky to przede wszystkim właściciel serwisu FilesTube. Jest to wyszukiwarka i katalog plików multimedialnych z milionami użytkowników na całym świecie. Firma jest także właścicielem CarOcean.pl, a obecnie inwestuje w Finansosferę.

Jest to niezależny serwis o tematyce finansowej, który umożliwia porównywanie usług oferowanych przez różne banki. Na stornie można również znaleźć liczne raporty i rankingi, a także recenzje usług pisane przez samych internautów.

Mimo bardzo dużej ilości serwisów i usług doradczych w tym segmencie, nadal widzimy ogromny potencjał w kwestii poprawy przejrzystości i jakości usług finansowych. Inwestycja pozwoli spółce na szybszy rozwój. W ramach podmiotu powstanie cała grupa nowych serwisów oraz nastąpi ekspansja na zagraniczne rynki. - mówi Arkadiusz Seńko, Prezes Zarządu Red Sky Sp. z o.o.

Obecnie z Finansosfery korzysta 30 tys. osób miesięcznie. Całą to liczbę stanowią polscy użytkownicy. Popularność strony ma wzrosnąć a swoim zasięgiem ma objąć również Wielką Brytanię. Spółka planuje osiągnąć w przyszłym roku obroty rzędu kilku milionów zł.

Planujemy osiągnąć poziom 250-300 tys. realnych użytkowników miesięcznie w ciągu pół roku. Zdajemy sobie sprawę, że budowa tego typu oglądalności, w tej kategorii tematycznej, nie jest łatwa. Pierwsze doświadczenia i wspólne działania z inwestorem pokazują jednak, że cel jest jak najbardziej osiągalny. - mówi Rafał Tomkowicz, Prezes Zarządu Finansosfera Sp. z o.o..