RealPlayer w komórkach Sony Ericsson

Firma Sony Ericsson Mobile Communications poinformowała, że zamierza wyposażać niektóre sprzedawane w Europie telefony komórkowe w oprogramowanie RealAudio oraz RealVideo firmy RealNetworks.

Technologia mobilna RealPlayer ma zostać zaimplementowana do telefonów obsługujących standard 3GPP (3rd Generation Partnership Project) - już w tej chwili w ofercie Sony Ericsson jest kilka takich aparatów. Przedstawiciele firmy nie poinformowali na razie, kiedy telefony wyposażone w oprogramowanie RealNetworks trafią na rynek.

Dzięki zastosowaniu w "komórkach" technologii RealNetworks, użytkownicy takich telefonów będą mogli pobierać i odtwarzać za ich pomocą muzykę i klipy wideo, dostarczane zarówno przez operatorów komórkowych, jak i inne firmy.

Przedstawiciele RealNetworks podkreślili, że podpisanie umowy z Sony Ericsson znacząco zwiększy liczbę urządzeń przenośnych, na których dostępne będzie ich oprogramowanie. W tej chwili jest ono dostępne dla użytkowników urządzeń wykorzystujących systemy operacyjne Linux, Openwave Phone Tools v7, PalmOS, Symbian oraz WinCE.