RealOne w Nokii

RealNetworks oraz Nokia zawarły umowę, dzięki której stworzony przez amerykańską firmę odtwarzacz RealOne instalowany będzie w telefonach komórkowych produkowanych przez fiński koncern.

RealNetworks oraz Nokia zawarły umowę, dzięki której stworzony przez amerykańską firmę odtwarzacz RealOne instalowany będzie w telefonach komórkowych produkowanych przez fiński koncern. Wiadomo już, że z programu korzystać będą mogli użytkownicy telefonów Nokia 9210i, 9290 oraz 7650 (które wkrótce mają trafić na rynek).

Z informacji dostarczonych przez przedstawicieli RealNetworks wynika, że w najbliższym czasie podobne umowy mogą zostać zawarte również z innymi producentami telefonów komórkowych - m.in. z Matsushitą (szerzej znaną dzięki marce Panasonic), Ericssonem oraz Sony. Nokia zapowiada z kolei, że nabywcom telefonów tej marki już wkrótce udostępniony zostanie pakiet dodatkowych usług, który pozwoli na wykorzystanie pełnych możliwości RealOne (chodzi m.in. o możliwość pobierania z Internetu plików audio oraz wideo).