ReadWriteWeb sprzedany Say Media

RedWriteWeb, jeden z najpopularniejszych blogów o technologii został przejęty przez firmę Say Media. RWW to trzecia strona na której zakup w tym roku zdecydowało się Say Media. Wcześniej wydawnictwo przejęło strony Dogster i Remodelista.

Serwis ReadWriteWeb został przejęty przez Say Media - informacja ta została już oficjalnie potwierdzona przez redaktora naczelnego RWW Richarda MacManusa. ReadWriteWeb dołączy do sieci Say Media, co pozwoli mu na zwiększenie grona odbiorców. Przejęcie pozwoli RWW dotrzeć do 75 milionów czytelników miesięcznie.

Zmiany związane z przejęciem będą obejmowały poszerzenie rodzaju tematów publikowanych na stronie, oznacza to między innymi skupienie się w większym stopniu na publikowaniu newsów z całego świata. Zwiększy się także zespół redakcyjny, dołączył już do niego Dan Frommer, twórca bloga SplatF, którey działa również na platformie udostępnionej przez Say Media. RWW czeka również zmiana wyglądu strony.

Założony w 2003r.przez Richarda MacManusa ReadWriteWeb jest jednym z najpopularniejszych blogów na temat technologii, zajmuje także 10. miejsce w rankingu Techmeme leaderboard.

Say Media powstało w 2010 roku z połączenia serwisu VideoEgg i platformy blogowej Six Apart. Wcześniej firma zdecydowała się kupić takie firmy jak Dogster, Sideshow i Remodelista. W przyszłości planuje kolejne przejęcia, ponadto jak twierdzi jej dyrektor generalny Matt Sanchez w 2012r.s firma prawdopodobnie zadebiutuje na giełdzie.

Informacja o przejęciu pojawiła się zaledwie miesiąc po tym jak jeden z najbardziej znanych redaktorów, Marshall Kirkpatrick, zdecydował się na otwarcie własnego startupa - Plexus Engine.

Źródło:

Forbes, TechCrunch, ReadWriteWeb