Raport Fanpage Trends za kwiecień 2012 dostępny

Publikowany co miesiąc raport omawia zmiany pośród polskich fanpage na Facebooku i wskazuje kierunek zmian, jakie następują. Największy wzrost odnotował fanpage Serca i Rozumu należący do Orange. Liderem pozostają demotywatory.pl

Raport przygotowuje zespół odpowiedzialny za Sotrender - narzędzie analityczne dostarczające dane przydatne podczas planowania marketingu na Facebooku.

Kwiecień nie przyniósł dramatycznych zmian. Największym fanpage polskiego internetu pozostają demotywatory.pl z 1,31 mln fanów. Zaraz za nim Serce i Rozum, które w kwietniu przekroczyły milion fanów i mają ich w tej chwili 1,028 mln. Są to jedyne strony, które mają więcej niż milion fanów w polskim internecie.

Biorąc pod uwagę dynamikę wzrostu trzecią stroną z milionem fanów w polskiej sieci zostanie kwejk.pl, który wzrósł w zeszłym miesiącu o 5 proc. i ma w tej chwili blisko 938,9 tys. fanów. Utrzymanie tego wzrostu w następnych dwóch miesiącach pozwoli stronie osiągnąć ponad milion fanów (5 proc. wyniosło dokładnie 45 943 osoby).

Imponujący wzrost osiągnął fanpage Serca i Rozumu, którym w kwietniu przybyło 40 proc. fanów (co daje 294,5 tys. nowych osób). Procentowo największy wzrost (+59 proc.) osiągnął przerwanareklamę.pl, który jest w tej chwili najpopularniejszą polską stroną wśród agencji interaktywnych.

Najwyższe wzrosty w liczbie fanów (poza Sercem i Rozumem) osiągnęły strony operatorów telekomunikacyjnych. Play wzrósł o 26 proc. (161,4 tys. fanów), Orange Polska o 25 proc. (135,4 tys. fanów), a Plus o 23 proc. (121,8 tys. fanów).

Pośród fanpage'y politycznych najpopularniejszy jest Wojciech Cejrowski, za nim Ruch Poparcia Palikota oraz Janusz Korwin-Mikke. Co ciekawe w zestawieniu cały czas znajduje się Rafał Dutkiewicz na prezydenta Wrocławia 2010, który stracił w tym miesiącu 1 proc.

Najpopularniejszym w kategorii TV, dystansującym konkurencję pod względem liczby fanów jest fanpage Tylko Muzyka z 460,4 tys. fanów. Drugie miejsce ma Przepis na życie TVN z dużo mniejszą liczbą 245,5 tys. fanów.

Raport można pobrać ze strony www.sotrender.com.