Randki online - sposób na samotność

Randki internetowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem polskich internautów. Miliony osób szukają w ten sposób przelotnych znajomości oraz miłości na całe życie. Gdzie wybrać się na wirtualna randkę?

Randki online - sposób na samotność
Polscy użytkownicy Sieci mają do dyspozycji dziesiątki stron, które ułatwiają poznanie drugiej połowy. Niektóre witryny są bardzo wyspecjalizowane - do tej kategorii należą chociażby Przeznaczeni.pl będący "serwisem dla ludzi z wartościami", czy TylkoPiękni.pl, gdzie mogą zarejestrować się tylko wyselekcjonowani użytkownicy.

Wśród innych ciekawych serwisów randkowych warto wymienić Doserca.pl. Należy on do Wirtualnej Polski. Trafiliśmy tu, próbując założyć konto pod adresem randki.wp.pl. Zostaliśmy jednak przekierowani do nowej strony, która dopiero zaczyna przyjmować użytkowników. W starym serwisie funkcjonuje ponad 1,3 mln profili, ale nie da się tam już stworzyć nowego konta.

Wybraliśmy cztery największe strony randkowe, należące do największych portali internetowych: Gazeta.pl, o2.pl, Onet oraz Interia.pl.

Sympatia.pl

Randki online - sposób na samotność

Sympatia.pl wyróżnia się na tle innych ciekawymi pomysłami, dostępnymi funkcjami i ogromną społecznością użytkowników.

Należąca do portalu Onet, Sympatia.pl to największy serwis randkowy w Polsce. Założono tu prawie 3,3 mln profili, opublikowano 10 mln zdjęć. Założenie konta jest bezproblemowe i zajmuje najwyżej minutę. Internauta od razu podaje podstawowe informacje na swój temat.

W następnym etapie Sympatia.pl zachęca do publikacji zdjęcia. Autorzy serwisu przygotowali kilka przykładów, które mają ułatwić właściwy dobór fotografii. Warto pamiętać, że wszystkie fotografie są sprawdzane przez moderatorów.

Mocną stroną Sympatii jest wyszukiwarka. Można zawęzić wyniki, stosując takie kryteria jak wykształcenie, kolor włosów, oczu, zawód czy wyznanie. Da się także wskazać użytkowników, którzy byli aktywni w czasie ostatniej godziny (maksimum do dwóch lat). Po zapisaniu tych kryteriów, serwis będzie przysyłał powiadomienia o nowych osobach odpowiadających wymienionym warunkom.

Inne ciekawe funkcje to możliwość wykupienia poczty głosowej ze swoim powiadomieniem, a także mechanizm blokowania niechcianych użytkowników. Warto pamiętać, że dostęp do niektórych opcji serwisu jest płatny - od 10,98 zł miesięcznie przy płatności SMS-em.

Serwis Sympatia.pl wyróżnia możliwość korzystania z wielu funkcji serwisu za pośrednictwem telefonu komórkowego. Usługa Flirt SMS pozwala na bezpieczne wysyłanie wiadomości SMS do innych użytkowników serwisu, bez ryzyka ujawnienia numeru. Koszt jednego SMS-a wynosi 1,22 zł (lub 37 gr w pakiecie).

Randki w portalu Interia.pl

W portalu Interia.pl działa drugi co do wielkości serwis randkowy w Polsce, z którego korzysta 3,1 mln osób. Rejestracja jest dużo prostsza niż u konkurencji - nie trzeba nawet weryfikować adresu e-mail. Podaje się go tylko po to, aby w razie potrzeby móc odzyskać hasło.

W uzupełnianiu danych osobowych pomaga umowny wskaźnik Twoja szansa na kontakt. Na początku wynosi 10%, ale można go zwiększyć, dodając kolejne informacje czy zdjęcia. Profil zawiera bardzo rozbudowany katalog zainteresowań, nie zabrakło pół przeznaczonych na dane biznesowe oraz informacje o szkołach i uczelniach.

Wszystkie te elementy można wybierać także w zaawansowanej wyszukiwarce. Kryteriów nie da się niestety zapisywać, brak też funkcji powiadomień. Nie da się także zawęzić wyników do osób, które logowały się niedawno.

Cafe.pl

Randki online - sposób na samotność

Cafe.pl bliżej z wyglądu do tradycyjnej strony z anonsami, niż do dużego serwisu społecznościowego.

Cafe.pl to darmowy serwis randkowy będący częścią portalu Gazeta.pl. Korzysta z niego około 125 tys. użytkowników. Rejestracja zajmuje raptem kilkadziesiąt sekund. Publikując anons, można zdecydować się na podanie jedynie podstawowych danych. Warto jednak uzupełnić dodatkowe informacje, podając wzrost, budowę ciała, wykształcenie, stosunek do dzieci czy papierosów. Przy publikowaniu zdjęć w swoim profilu należy pamiętać, że dodawanie fotografii, na których nie ma użytkownika, jest zabronione.

Na pochwały zasługuje wyszukiwarka osób. Można tu podać naprawdę dużą liczbę kryteriów. Da się również zawęzić wyniki do osób, które logowały się w ostatnim czasie. Kryteria można zapisać w profilu użytkownika. Inne elementy, na które warto zwrócić uwagę, to sekcje Ostatnio dołączyli oraz Najnowsze zdjęcia. Niestety, w ich przypadku nie da się zawęzić wyników do regionu, miasta czy płci.

Randki.o2.pl

Randki online - sposób na samotność

Strona główna serwisu Randki.o2.pl nastawiona jest głównie na mężczyzn.

Darmowy serwis randkowy zarządzany przez portal o2.pl ma ok. 300 tys. aktywnych użytkowników, z czego dwie trzecie to mężczyźni. Aby rozpocząć korzystanie ze strony należy najpierw założyć swój profil. Towarzyszy mu rejestracja darmowego konta pocztowego.

Nowy użytkownik od razu zostaje skierowany do modułu edycji profilu, gdzie uzupełnia się dane. Jest ich sporo. Autorzy serwisu pozostawili wiele miejsca na tekstowe opisy przygotowane przez internautów. Warto podać w nich, czego oczekuje się od partnera lub jak spędza się czas wolny.

Osoba korzystająca z randek o2.pl może dodać do swojego profilu tylko trzy zdjęcia, o rozmiarze do 100 KB każde. Nie da się więc stworzyć rozbudowanych galerii.

Wyszukiwarka serwisu jest całkiem zaawansowana. Pozwala na określenie takich kryteriów jak muzyka, zainteresowania, stosunek do alkoholu czy papierosów. Kryteriów wyszukiwania nie da się jednak zapisać na później, stąd też brak automatycznych powiadomień o nowych użytkownikach. Można za to tworzyć listy ulubionych osób oraz przeglądać zestawienie tych ostatnio zalogowanych.