Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Radosław Kucko z Onetu do Interii

Radosław Kucko, dotychczasowy Dyrektor ds. Badań i Analiz w Grupie Onet odchodzi ze Spółki. Od sierpnia 2009 roku dołączy do Zarządu Interia.pl S.A, gdzie będzie pełnić funkcję Członka Zarządu.

Od 1 sierpnia 2009 roku do Zarządu Interia.pl S.A. dołączy Radosław Kucko. Będzie on pełnił funkcję Członka Zarządu, odpowiedzialnego w spółce za realizację nowych projektów, wykorzystujących synergię w Grupie Bauer - poinformowano w komunikacie prasowym. Kucko uzupełni dotychczasowy Zarząd składający się z Prezesa - Tomasza Jażdżyńskiego oraz Członków Zarządu: Pawła Chwaleby i Artura Potockiego.

Jako Członek Zarządu Interia.pl Radosław Kucko będzie odpowiadał przede wszystkim za koordynowanie i realizację nowych projektów tworzonych wokół portalu, wykorzystujących synergię i współpracę w ramach Grupy Bauer. Tomasz Jażdżyński, Prezes Zarządu Interia.pl powiedział, że rozszerzenie składu Zarządu Spółki to kolejny krok w strategii wzmacniania kadry firmy, który przyśpieszy realizację nowych projektów.

Radosław Kucko od 9 lat związany był z Grupą Onet.pl S.A., gdzie ostatnio pełnił funkcję Dyrektora d/s Badań i Analiz. Kierował również między innymi działami: Produktu Reklamowego, Hostingu, a także Biurem Obsługi Klienta Instytucjonalnego. Należał do Rady Programowej Onet.pl, był także jednym z Dyrektorów Strategicznych Grupy ITI. Od 2001 był Członkiem Rady Nadzorczej spółki Polskie Badania Internetu sp. z o.o., a od 2004 roku także Członkiem Rady Badania Megapanel PBI/Gemius. Kucko jest absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku Statystyka/Ekonometri a oraz studiów podyplomowych Uniwersytetu Jagiellońskiego - Badania rynku.

Radosław Kucko z Onetu do Interii
Decyzja odejścia z Onetu była całkowicie samodzielna. Nikt mnie z firmy nie wyciągał, ani nie zostałem zwolniony. Po prostu po 9 latach pracy w jednym miejscu nadchodzi czas, że potrzebna jest zmiana oraz podjęcie nowego wyzwania. Decyzję podjąłem szybko, a z Onetem rozstałem się w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze - powiedział w rozmowie z Internet Standard Radosław Kucko, zaprzeczając przypuszczeniom łączącym jego odejście z firmy z niedawnymi zmianami kadrowymi w Grupie. Miałem propozycje zatrudnienia z wielu miejsc. Interię wybrałem z dwóch powodów. Pierwszy to ludzie wykonujący swoją pracę profesjonalnie i z pasją, z którymi na pewno będzie mi się dobrze współpracowało. Drugi powód to oczywiście ogromny potencjał Grupy Bauer, która w internecie może jeszcze wiele zdziałać.

W lipcu wyjaśni się ostatecznie, czy pozostanę na obecnych stanowiskach w Radzie Badania Megapanel PBI/Gemius oraz Radzie Nadzorczej PBI - dadał Radosław Kucko. Wydaje mi się jednak, że moje doświadczenie sprawi, iż nadal będę pełnić obie funkcje.

Odejście Radosława Kucko z kierowniczych struktur Onetu jest kolejnym jakie nastąpiło w ciągu minionych kilku miesięcy. W marcu z Grupy Onet odeszli Michał Bonarowski, dyrektor wydawniczy i redaktor naczelny strony głównej oraz Marek Soból, szef działu platform. Wcześniej z Onetem współpracę zakończył Marek Kapturkiewicz, członek Zarządu Grupy Onet.

Czytaj także:

Kolejne zmiany kadrowe w Onet

Kuchnia Onet - rozmowa z Łukaszem Wejchertem na temat ostatnich zmian personalnych

Aktualizacja: 10 czerwca 2009 16:19

Dodaliśmy wypowiedź Radosława Kucko.