Radosław Kucko z Onetu do Interii

Radosław Kucko, dotychczasowy Dyrektor ds. Badań i Analiz w Grupie Onet odchodzi ze Spółki. Od sierpnia 2009 roku dołączy do Zarządu Interia.pl S.A, gdzie będzie pełnić funkcję Członka Zarządu.

Od 1 sierpnia 2009 roku do Zarządu Interia.pl S.A. dołączy Radosław Kucko. Będzie on pełnił funkcję Członka Zarządu, odpowiedzialnego w spółce za realizację nowych projektów, wykorzystujących synergię w Grupie Bauer - poinformowano w komunikacie prasowym. Kucko uzupełni dotychczasowy Zarząd składający się z Prezesa - Tomasza Jażdżyńskiego oraz Członków Zarządu: Pawła Chwaleby i Artura Potockiego.

Jako Członek Zarządu Interia.pl Radosław Kucko będzie odpowiadał przede wszystkim za koordynowanie i realizację nowych projektów tworzonych wokół portalu, wykorzystujących synergię i współpracę w ramach Grupy Bauer. Tomasz Jażdżyński, Prezes Zarządu Interia.pl powiedział, że rozszerzenie składu Zarządu Spółki to kolejny krok w strategii wzmacniania kadry firmy, który przyśpieszy realizację nowych projektów.

Radosław Kucko od 9 lat związany był z Grupą Onet.pl S.A., gdzie ostatnio pełnił funkcję Dyrektora d/s Badań i Analiz. Kierował również między innymi działami: Produktu Reklamowego, Hostingu, a także Biurem Obsługi Klienta Instytucjonalnego. Należał do Rady Programowej Onet.pl, był także jednym z Dyrektorów Strategicznych Grupy ITI. Od 2001 był Członkiem Rady Nadzorczej spółki Polskie Badania Internetu sp. z o.o., a od 2004 roku także Członkiem Rady Badania Megapanel PBI/Gemius. Kucko jest absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku Statystyka/Ekonometri a oraz studiów podyplomowych Uniwersytetu Jagiellońskiego - Badania rynku.

Radosław Kucko z Onetu do Interii
Decyzja odejścia z Onetu była całkowicie samodzielna. Nikt mnie z firmy nie wyciągał, ani nie zostałem zwolniony. Po prostu po 9 latach pracy w jednym miejscu nadchodzi czas, że potrzebna jest zmiana oraz podjęcie nowego wyzwania. Decyzję podjąłem szybko, a z Onetem rozstałem się w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze - powiedział w rozmowie z Internet Standard Radosław Kucko, zaprzeczając przypuszczeniom łączącym jego odejście z firmy z niedawnymi zmianami kadrowymi w Grupie. Miałem propozycje zatrudnienia z wielu miejsc. Interię wybrałem z dwóch powodów. Pierwszy to ludzie wykonujący swoją pracę profesjonalnie i z pasją, z którymi na pewno będzie mi się dobrze współpracowało. Drugi powód to oczywiście ogromny potencjał Grupy Bauer, która w internecie może jeszcze wiele zdziałać.

W lipcu wyjaśni się ostatecznie, czy pozostanę na obecnych stanowiskach w Radzie Badania Megapanel PBI/Gemius oraz Radzie Nadzorczej PBI - dadał Radosław Kucko. Wydaje mi się jednak, że moje doświadczenie sprawi, iż nadal będę pełnić obie funkcje.

Odejście Radosława Kucko z kierowniczych struktur Onetu jest kolejnym jakie nastąpiło w ciągu minionych kilku miesięcy. W marcu z Grupy Onet odeszli Michał Bonarowski, dyrektor wydawniczy i redaktor naczelny strony głównej oraz Marek Soból, szef działu platform. Wcześniej z Onetem współpracę zakończył Marek Kapturkiewicz, członek Zarządu Grupy Onet.

Czytaj także:

Kolejne zmiany kadrowe w Onet

Kuchnia Onet - rozmowa z Łukaszem Wejchertem na temat ostatnich zmian personalnych

Aktualizacja: 10 czerwca 2009 16:19

Dodaliśmy wypowiedź Radosława Kucko.