Radar.pl w wersji mobilnej

Porównywarka cen Radar.pl, należąca do o2.pl sp z o. o., została uruchomiona w wersji dla telefonów komórkowych. Radar.pl intensywnie walczy o wiodącą pozycję na konkurencyjnym rynku porównywarek w Polsce. -Nasz cel to minimum 1 mln UU pod koniec pierwszego kwartału 2008 roku - mówi Michał Brański, członek zarządu o2.pl.

Radar.pl ma w swojej bazie ofertę ponad 500 sklepów i 800 tys. produktów. Wszystkie są dostępne w mobilnej wersji porównywarki. Mobilny Radar oferuje również funkcje dodatkowe, m.in. możliwość wysłania listy towarów na dowolny adres e-mail, czy opcję automatycznego połączenia telefonicznego ze sklepem.

Radar.pl w wersji mobilnej

Mobilny Radar w przeglądarce Opera Mini

Na razie nie wiadomo ile osób korzysta z klasycznej wersji porównywarki od o2.pl. Radar.pl wystartował w październiku, pierwsze dane na temat ruchu powinny być dostępne przy publikacji najbliższych wyników Megapanelu, ok. 20 grudnia. Firma informuje co prawda, że w listopadzie z porównywarki korzystało prawie 400 tys. użytkowników, jednak nie wiadomo na jakie statystyki się powołuje.

Jednak jeśli rzeczywiście Radar.pl chciałby mieć 1 mln użytkowników pod koniec I kwartału 2008 r. to stawiałoby to porównywarkę o2.pl w czołówce serwisów tego typu. Według Megapanel/PBI, trzecia największa porównywarka cen - Skapiec.pl - miała we wrześniu 510 tys. użytkowników (real users).

Wersja mobila Radar.pl dostępna jest pod adresemhttp://m.radar.pl . Jedyny koszt, z jakim trzeba się liczyć podczas korzystania z serwisu to opłaty naliczane przez operatora za pobieranie danych z internetu.

Mobilne wersje swoich porównywarke mają także najwięksi gracze na tym rynku: Ceneo.pl, Nokaut.pl oraz Skapiec.pl.