Rada ds. bezpieczeństwa Facebooka

Nad kwestiami bezpieczeństwa w Facebooku będzie czuwać specjalna rada, w której skład wchodzi pięć organizacji zajmujących się zagadnieniami bezpieczeństwa online.

The Family Online Safety, Institute Common Sense Media, ConnectSafely, WiredSafety i Childnet International to organizacje wchodzące w skład powołanej właśnie do życia rady, która będzie zajmować doradzaniem Facebookowi w kwestiach bezpieczeństwa.

Rada ma się zająć m.in. weryfikacją udostępnianych obecnie użytkownikom zasobów związanych z bezpieczeństwem, jak też wypracowaniem zasad bezpiecznego korzystania z Facebooka.

Kwestie bezpieczeństwa są coraz poważniejszym problemem serwisu, który liczy obecnie 350 mln użytkowników. Facebook nie raz był celem ataków przeprowadzanych z użyciem złośliwego oprogramowania. Cyber-przestępcy podejmowali próby kradzieży danych użytkowników serwisu wykorzystując m.in. robaka Koobface czy botnet Bredlab.

Zagrożenia dla użytkowników Facebooka, zwłaszcza tych najmłodszych, czyhają na samym portalu. W ubiegłym tygodniu poinformowano o usunięciu z Facebooka i MySpace ponad 3,5 tys. kont seksualnych przestępców ze stanu Nowy Jork. Nastąpiło to na mocy uchwały E-stop (Electronic Security and Targeting of Online Predators Act), uchwalonej w 2008 r.

źródło: CNet.com