Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Raczej nie zapłacimy

Internauci nie są zbyt skłonni do płacenia za muzykę pobieraną z serwisów internetowych - twierdzą analitycy firmy GartnerG2.

Użytkownicy Internetu nie są skłonni do płacenia za muzykę pobieraną z serwisów internetowych - tak wynika z raportu opracowanego przez firmę analityczną GartnerG2. Oznacza to, że serwisy umożliwiające dystrybuowanie muzyki za pośrednictwem Internetu mogą mieć poważne problemy z uzyskaniem dochodów. Prace nad uruchomieniem takich przedsięwzięć (np. serwisu PressPlay) prowadzą największe światowe koncerny fonograficzne.

Raport opracowano na podstawie wyników ankiety przeprowadzonej wśród 4 tys. internautów. Jedynie 25% z nich stwierdziło, że pobierają muzykę z Internetu, zaś 6% - że zdarzyło im się zapłacić za coś takiego.

"Niezbyt prawdopodobne jest, by odsetek internautów pobierających muzykę z Internetu zwiększył się wraz z pojawieniem się nowych serwisów subskrypcyjnych" - mówi P. J. McNealy, analityk GartnerG2. Zdaniem analityków, aby taki system mógł zdobyć uznanie większej grupy użytkowników, musiałby być maksymalnie uproszczony. Klientów z reguły zniechęcają czasochłonne i skomplikowane procedury, wykorzystywane do regulowania płatności np. w sklepach internetowych.