RSS - wiedzieć wszystko w ciągu 5 minut!

SharpReader

Agregator aktualności obsługujący wszystkie wersje RSS, ATOM oraz moduły, takie jak dublin core. Aplikacja grupuje nagłówki aktualności ze stron internetowych i prezentuje je w postaci wątków. Program rozpoznaje, które z nich są takie same, zawierają wzajemne odniesienia bądź też prowadzą do tych samych zewnętrznych stron. Użytkownik może podzielić aktualności według typów i na podstawie tego podziału może dobierać np. częstotliwość odświeżania.

Aplikacja pozwala na szybkie dodawanie nowych wątków - wystarczy przeciągnąć adres internetowy z przeglądarki do okna programu. SharpReader posiada wbudowany silnik Feedster, pozwalający przeszukiwać tysiące blogów pod kątem interesujących treści. Aplikacja jest niezwykle wygodny w obsłudze, dzięki prostemu i przejrzystemu interfejsowi. Można go zminimalizować do zasobnika systemowego, gdzie po nadejściu nowych wiadomości zostanie wyświetlone okienko z odpowiednią informacją.

RSS - wiedzieć wszystko w ciągu 5 minut!
Wiadomek 1.1.0

Prosty i fukcjonalny czytnik RSS. Dostarcza na Twój pulpit najważniejsze informacje z portalu Gazeta.pl. Oprócz tego można dodać ulubione kanały informacyjne. Program oferuje powiadomienia o nowościach. Aplikacja może mieć formę okna z dużym zdjęciem, tytułami pięciu najważniejszych informacji i listą kanałów RSS. Dzięki temu można być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami.

RSS - wiedzieć wszystko w ciągu 5 minut!
RSS Bandit 1.3.0.29

Prosty i funkcjonalny czytnik wiadomości. Dzięki niemu użytkownik nie tylko uzyskuje dostęp do najświeższych informacji, ale zostają one również logicznie rozmieszczone na ekranie, dzięki organizowaniu folderów oraz wykrywaniu przez program relacji pomiędzy poszczególnymi postami.

Program posiada wbudowaną przeglądarkę internetową z obsługą zakładek, co bardzo ułatwia dostęp do pełnej wiadomości. Interfejs programu został dopracowany i jest nieco podobny do klienta poczty Outlook. Paski narzędzi i listy kanałów mogą być ukrywane, można je dowolnie przenosić, a opcje wyszukiwania sprawiają, że nawet w gąszczu informacji można odnaleźć interesujące tematy.

RSS Builder

Najlepszy wybór
Naszym zdaniem najlepszym wyborem jest program RSS Bandit. Przyznajemy mu nagrodę za funkcjonalność (obsługa standardów RSS, Atom, polskich znaków, polski interfejs, opcje filtrowania, sortowanie kanałów) oraz bardzo przyjazny interfejs użytkownika.

RSS - wiedzieć wszystko w ciągu 5 minut!
Edytor kanałów informacyjnych w formacie RSS (Really Simple Syndication), w coraz częściej stosowanym wydaniu RSS 2.0. Zaletą jest obsługa polskich znaków w standardzie Unicode. Pliki są zapisywane domyślnie z rozszerzeniem RSS, ale można też wymusić zapis XML, podając rozszerzenie. Wbudowany moduł FTP pozwala posyłać pliki bezpośrednio na serwer FTP, a ponadto możliwe jest wyeksportowanie kanału do postaci strony HTML z użyciem jednego z dwóch wbudowanych stylów - ich zasób można samodzielnie rozszerzyć.

Zapraszamy do zapoznania się z wątkami RSS naszego serwisu.