Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

RSS nie takie popularne

Tylko 2% użytkowników korzysta regularnie i świadomie z kanałów RSS - wynika z raportu opracowanego przez firmę badawczą Forrester Research. Sondę przeprowadzono w 68 tys. gospodarstw domowych w Ameryce Północnej.

W badaniach nie uwzględniono osób, które korzystają z RSS nieświadomie, np. poprzez strony my.yahoo.com. Według raportu, najliczniejszą grupę użytkowników wątków RSS stanowią ludzie w wieku 12-21 lat (5% internautów z tej grupy wiekowej korzysta z RSS-ów). Twórcy raportu nie mówią niestety co jest przyczyną niskiej popularności technologii.

Najczęściej RSS wykorzystywany jest do czytania wiadomości i blogów. Pomimo nikłego zainteresowania wśród użytkowników, cieszy się ona dużą popularnością w serwisach internetowych. W Windows Vista ma zostać poszerzona możliwości wykorzystania RSS, między innymi poprzez nowy typ wygaszacza ekranu, który będzie wyświetlał zdjęcia wprost z fotoblogów.

A czy Wy korzystacie z kanałów RSS? Zapraszamy do dyskusji na forum oraz do wizyty w sekcji IDG RSS.

Więcej informacji o tym czym dokładnie jest RSS znajdziecie w artykule "RSS - wiedzieć wszystko w ciągu 5 minut!"